18.09.2018 u 21:00
0

HRABRI SRPSKI PRVAK ODOLEO NAPOLIJU: Istorija je ispisana na Marakani – Crvena zvezda-Napoli 0:0!

Fudbaleri Crvene zvezde i Napolija odigrali su bez golova pred 52.000 navijača na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici prvog kola Grupe C Lige šampiona.

Crvena zvezda zaslužuje da bude član evropskog "društva najboljih"! Na debiju u elitnom takmičenju, srpski prvak se hrabro borio sa moćnim Napolitancima i izborio!

Izabranici trenera Vladana Milojevića osvojili su bod sa epitetom "istorijski", jer je prvi u Ligi šampiona.

KRAJ – 0:0

90+2. minut – Žuti karton za Milika.

86. minut – Poslednja izmena kod crvenobelih – Simić umesto Marina.

85. minut – Zvezda sve opasnija kako se bliži kraj…

82. minut – Borjan po ko zna koji put siguran.

75. minut – Dvostruka izmena Anćelotija – Hamšik i Unas umesto Kaljehona i Zjelinskog.

71. minut – ZVEZDA JE ZAPRETILA! Ben se izborio za loptu, proigrao Boaćija, koji se namestio i šutirao, ali ga je blokirao Raul Albiol.

70. minut – Još jedan opasan centaršut Napolitanaca sa leve strane, a Borjan je bio siguran.

70. minut – ŠANSA ZA NAPOLI! Sjajna kombinacija gostiju po levoj strani, Rui je ubacio loptu pred gol, ona je došla do Kaljehona, koji je šutirao pored Borjana, a Rodić ju je izbacio sa gol-linije.

66. minut – Sada Napoli "vezuje" dva kornera.

64. minut – ŠANSA ZA NAPOLI! Mertens je pobegao Zvezdinoj odbrani, našao se iskosa sa desne strane i šutirao, ali pored gola.

3. minut – Insinje je prebacio Zvezdinu odbranu, Kaljehon je ostao sam pred Borjanom, svi su zanemeli, a onda je dosuđen ofsajd Španca.

61. minut – Anćeloti je napravio prvu izmenu, i to kakvu. Umesto veziste Alana uveo je napadača Mertensa.

60. minut – ŠANSA ZA NAPOLI! Zjelinski je išao sam na Borjana, šutirao, a golman Crvene zvezde izrastao je u junaka.

59. minut – Treći vezani korner za Zvezdu.

58. minut – Jovančić je "raspalio" navijače – tukao je iz daljine, Ospina je jedva prosledio loptu u korner.

57. minut – "Požuteo" je i Raul Albiol. Faulom nad Boaćijem je sprečio kontru Zvezde.

56. minut – Prva izmena na meču – Jovančić je zamenio Jovičića.

56. minut – SREĆA ZA ZVEZDU! Mario Rui je izveo slobodan udarac, preko živog zida, lopta je "liznula" prečku i otišla preko gola.

55. minut – Degenek je dobio žuti karton zbog igranja rukom, a Napolitanci preki na 20-ak metara od gola.

54. minut – ŠANSA ZA NAPOLI! Zjelinski se spremao za šut iz veoma dobre pozicije, ali je sjajno uklizao Rodić i otklonio opasnost.

53. minut – Opasno je bilo pred golom Zvezde, ali Rui nije dobro zahvatio loptu.

51. minut – Odnos u dodavanjima 377-97 u korist Napolija.

50. minut – Već treći korner za Napolitance u drugom poluvremenu. Lopta se odbila do Alana, koji je tukao sa distance, a Borjan ponovo bio siguran.

49. minut – Gde su stali u prvom, nastavili su u drugom poluvremenu. Gosti igraju visoki presing, domaćini im prepuštaju sredinu terena.

47. minut – "Delije" ne posustaju…

46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – 0:0

44. minut – Još jedan odličan pas Zjelinskog, Milik je probao iz teške pozicije, a Borjanu koncentracija ne popušta.

42. minut – Ponovo prete gosti, posle centaršuta sa levog krila Milik je pokušao glavom, ali mu je Borjan "ušao u šut".

42. minut – Sa tribina neprestano stiže podrška crveno-belima.

37. minut – Alan je faulirao Bena, a žuti karton je dobio Krstičić, jer je od sudije tražio da Brazilca kazni drugom opomenom, odnosno isključenjem. Posle prekida Zvezda je dobila korner, posle kog se ništa nije desilo.

36. minut – Posed lopte u procentima: 67-33 u korist Napolija.29. minut – VELIKA ŠANSA ZA NAPOLI! Zjelinski je izbacio Milika samog pred Borjana, Poljak je šutirao, a Zvezdin golman odbranio njegov udarac!

28. minut – Još jedan pokušaj gostiju iz daljine, ovaj put je šutirao Ruiz, ali je Borjan opet bio siguran.

26. minut – Konačno ozbiljan napad Zvezde, Marin je izbacio Stojkovića na desno krilo, ali je njegov centaršut izblokiran.

19. minut – Fabijan Ruiz je probio po levoj strani i poslao loptu pred Zvezdin gol, ali je Savić otklonio opasnost.

18. minut – PREČKA! Au kakav šut Insinjea! Uzdrmao je prečku Borjanovog gola!

18. minut – Prvi žuti karton večeras dobio je Alan zbog povlačenja Marina za dres.

17. minut – Gosti imaju znatno više loptu u posedu,

8. minut – Prvi šut ka golu Napolija! Boaći je primio loptu na 25 metara od gola, tukao je, ali nedovoljno snažno da ugrozi Ospinu.

5. minut – Skraćeni korner sa leve strane, centrirao je Insinje, ali su crveno-beli lako otklonili opasno

3. minut – Prvi ozbiljan napad gostiju, šut Milika izblokirao je Savić.

1. minut – Marčinjak je označio početak meča.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević izveo je očekivani sastav. Jedina dilema je bila da li će igrati Čaušić, koji se našao među "najboljih 11", dok je na klupi ostao Kafu.

S druge strane, strateg Napolija Karlo Anćeloti u prvi tim nije uvrstio Mertensa i Hamšika, baš kao ni Maksimovića.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Jovičić, Čaušić, Krstičić, Ben, Marin – Boaći

NAPOLI: Ospina – Hisaj, Albiol, Kulibali, Mario Rui – Zjelinski, Alan, Fabijan Ruiz – Insinje, Milik, Kaljehon.