17.11.2018 u 16:07
0

VAŽAN TRIJUMF ORLOVA: Srbija je pobedila Crnu Goru (2:1) i približila se prvom mestu u LIGI NACIJA! (FOTO)

Fudbaleri Srbije pobedili su reprezentaciju Crne Gore na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu sa (2:1).

Izabranici selektora Mladena Krstajića znatno bolje su ušli u meč i u prvom poluvremnu deklasirali su Crnu Goru, da bi se u drugom poluvremenu opustili i dopustili protivnicima da meč učine neizvesnijim.

Golove za Srbiju postigli su Ljajić u tridesetom i Mitrović dva minuta kasnije, dok je za Crnu Goru precizan u 70. minutu bio Mugoša.

Posle pet odigranih mečeva Srbija je upisala 11 bodova dok Crna Gora ima 7 bodova.

Fudbalske reprezentacije Srbije i Crne Gore na stadionu "Rajko Mitić" igraju utakmicu petog kola Grupe 4 Divizije C Lige nacija.

SASTAVI:

Selektor Srbije Mladen Krstajić ne može da računa na povređene Sergeja Milinković-Savića, Filipa Kostića, Ljubomira Fejsu i golmana Marka Dmitrovića.

Prvi stručnjak Crne Gore Ljubiša Tumbaković lišen je pomoći Stevana Jovetića, Nikole Vukčevića, Stefana Savića, Žarka Tomaševića i Filipa Stojkovića.

SRBIJA: Rajković – Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov – Matić, Maksimović – Gaćinović, Tadić, Ljajić – Mitrović.

CRNA GORA: Petković – Marušić, Kopitović, Simić, Vešović – Šćekić, Kosović, Jovović, Ivanić, Janković – Mugoša.

TOK MEČA

KRAJ! SRBIJA JE POBEDILA!

90. minut: Sudija produžio utakmicu na 2 minuta!

89. minut: Slab šut Adema Ljajića.

88. minut: Žuti karton za Matića.

86. minut: Gosti sve odvažnije kreću u napad.

84. minut: Nezgodan udarac, Jovović je veoma dobro šutirao, ali je Rajković bio na mestu i odbranio.

82. minut: Luka Jović menja Aleksandra Mitrovića.

78. minut: Lopta se posle kornera odbila do Tadića koji je šutirao sa 25 metara – pored gola.

75. minut: Žuti karton za Jankovića.

73. minut: Crna Gora sve bolja, Rajković je ovoga puta odbranio udarac.

Gol Crne Gore!

70. minut: Mugoša smanjio na 2:1! Sa nekih 12 metara on je savladao Rajkovića i posla loptu iza njegovih leđa. Neuzvestan nastavak meča.

65. minut: Srbija vodi sa 2:0, a vidno je da Crna Gora igra bolje nego u prvom periodu igre.

60. minut: Gaćinović je dobio žuti karton.

59. minut: Mugoša zatresao mrežu Srbije ali sudija svirao ofsajd. Na usporenom snimku se vidi da je Crna Gora oštećena!

53. minut: Srbija kontroliše utakmicu, igra se većinom na polovini Crne Gore.

49. minut: Solidan napad Crne Gore. Ivanić je bio u dobroj prilici, ali je loše centrirao loptu.

48. minut: Kapiten reprezentacije Srbije šutirao je iz dobre pozicije, a lopta je zakačila spoljni deo mreže.

47. minut: Žuti karton za Kopitovića, zbog faula nad Kolarovim.

46. minut: Tumbaković je izvršio izmenu, Boljević je ušao umesto Šćekića.

DRUGO POLUVREME

PRVO POLUVREME JE ZAVRŠENO!

45. minut: Maksimović je iz teške situacije šutirao glavom i pogodio spoljni deo mreže.

38. minut: Mitrović nije bio precizan sa bele tačke. Srbija-Crna Gora (2:0).

Penal za Srbiju!

37. minut: Matić je oboren, Srbije će izvesti penal!

NOVI POGODAK ZA SRBIJUUU!

32. minut: Odličan centaršut Kolarova, a Mitrović je samo postavio stopalo i Srbija je udvostručila prednost!

GOOOOOOL! Srbija vodi 1:0!

30. minut: Adem Ljajić je strelac! "Sevnula" je kontra Srbije, lopta je došla do Ljajića, koji je levom nogom poslao loptu u mrežu.

25. minut: Za 25 minuta bez stopostotne prilike ni sa jedne ni sa druge strane.

19. minut: Prva šansa za Crnu Goru, Mugoša dobro šutirao ali golman Rajković sprečio iznenađenje i vođstvo protivnika.

18. minut: Šansa za Srbiju propala je usled lošeg centaršuta desnog beka reprezentacije Srbije.

15. minut: Srbija pritiska ali bez golova na stadionu "Rajka Mitića".

8. minut: Fudbaleri Srbije agresivniji od starta utakmice.

5. minut: Evo i prvog žutog kartona, dobio ga je Mugoša, zbog žestokog prekršaja nad Tadićem na sredini terena.

3. minut: Tribine se i dalje pune, sada ima možda čak i 20.000 ljudi.

2. minur: Vladimir Jovović želeo je sigurno bolje da zahvati loptu, ali je veoma loše šutirao iz dobre pozicije.

1. minut: Pokušao je kapiten reprezentacije Srbije, ali je njegov šut završio pored leve stative.

1. minut : Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Srbije.