(UŽIVO NA HAPPY PORTALU) CRVENA ZVEZDA - KOPENHAGEN: Vindova "panjenka" za konačnih 1:1!

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno (1:1) protiv danskog Kopenhagena u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Taktičko nadmudrivanje trenera Vladana Milojevića Stolea Solbakena u prvom poluvremenu prouzrokovalo je fudbal bez većih prilika. Ipak, pred sam kraj prvog dela, Pavkov donosi prednost Zvezdi posle akcije Ivanića.

U drugom poluvremenu Kopenhagen je počeo da pritiska šampiona Srbije i šest minuta pre kraja regularnog dela taj pritisak se isplatio. Rezervista Bijel pada u kaznenom prostoru posle starta Jovančića, a najstrožiju kaznu u gol pretvara Vind.

Revanš meč između Crvene zvezde i Kopenhagena na programu je za sedam dana, kada će se znati ko ide na megdan Jang Bojsu u plejofu.

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Sudija Martins je produžio susret za pet minuta.

89. minut - Gritebust dobija žuti karton zbog odugovlačenja.

88. minut - Karlo Bartolec ulazi u igru umesto Karla Hausa u sastavu Kopenhagena.

87. minut - Žuti karton za Bena.

86. minut - Sumnjiva situacija u šesnaestercu Kopenhagena. Ben pada ali Martins odmahuje rukom.

84. minut - GOL! Bijel pada u kaznenom posle starta Jovančića, a sudija Tijago Martins dosuđuje najstrožiju kaznu. Vind "panjenkom" vara Borjana za poravnanje rezultata.

80. minut - Sjajna prilika za Boaćija. Marin je probio po levoj strani i odlično uposlio internacionalca Gane, koji šutira visoko preko gola.

79. minut - Marko Marin zbog protesta dobija žuti karton.

77. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi. Ben je ušao u igru umesto Alekse Vukanovića.

72. minut - Bengtson menja Ovijeda u redovima Kopenhagena

70. minut - Kopenhagen pojačava pritisak. Posle kornera N'Dojea interveniše Degenek.

65. minut - Nova izmena. Žander menja Milana Rodića.

64. minut - Biel menja Fišera u timu Kopenhagena.

63. minut - Oprezna igra na obe strane. Kopenhagen teško dolazi do lopte.

59. minut - Rodić se bori za loptu protiv N'Dojea u kaznenom prostoru Zvezde, ali lopta odlazi van terena.

54. minut - Marin pokušava da probije na polovini Kopenhagena ali gubi loptu.

50. minut - Žuti karton za Degeneka.

49. minut - Vind pravi prekršaj nad Jovančićem.

46. miunut - Boaći menja Pavkova.

POLUVREME

44. minut - GOL! Milan Pavkov pogađa za prednost Zvezde! Udarac Pavkova blokirao je Nelson ali je lopta prevarila Gritebusta za prednost Zvezde.

43. minut - Zeka ruši Ivanića, ali sudija Martins odmahuje rukom. Čini se da je Zeka ovde mogao da zaradi i drugi žuti karton.

39. minut - Marin u prostor za Ivanića koji je previše oklevao što je dalo dovoljno vremena odbrani Kopenhagena da otkloni opasnost.

34. minut - Holse izvodi slobodan udarac za Kopenhagen. Borjan je morao da interveniše.

31. minut - Sjajan udarac Marina. Pokušaj sa 25 metara je prošao pored desne stative Kopenhagenovog gola.

29. minut - Gobeljić se našao u prilici za udarac ali njegov udarac blokira Ovijedo.

24. minut - Prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je kapiten Kopenhagena Zeka.

20. minut - Borba na sredini terena. Težište igre je uglavnom na polovini Crvene zvezde.

16. minut - Novi udarac u okvir gola Kopenhagena. Pavkov je pokušao glavom ali Gritebust lako rešava tu situaciju.

15. minut - Pavkov pada na sredini terena, slobodan udarac za Zvezdu.

12. minut - Marin stvara velike probleme zadnjoj liniji Kopenhagena.

9. minut - Varelin pokušaj blokirao je Rodić. Kopenhagen za sada bez ozbiljnije prilike.

6. minut - Novi prekid. Oboren Vukanović posle prekršaja Ovijeda.

3. minut - Slobodan udarac za Marka Marina. Gritebust je morao da interveniše

POČETAK UTAKMICE

Fudbaleri Crvene zvezde od 20:45 na stadionu "Rajko Mitić" igraju prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Protivnik ekipe trenera Vladana Milojevića je danski Kopenhagen.

U postavi Zvezde bilo je nekoliko rotacija u odnosu na prethodnu evropsku utakmicu. Povratnik u startnu postavu Gobeljić sada je ponovo u sastavu, nakon zabrane igranja zbog crvenog kartona protiv Suduve.

Publika polako pristiže na stadion, a očekivani sastavi za ovu utakmicu su:

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Kanjas, Jovančić – Ivanić, Marin, Vukanović – Pavkov. Na klupi: Popović, Pankov, Boaći, Babić, Žander, Simić, Ben.

KOPENHAGEN (4-4-2): Gritebust – Varela, Papajanopulos, Nelson, Ovijedo – Holse, Zeka, Stage, Fišer – Vind, Ndoje. Na klupi: Jonson, Bengtson, Tomsen, Sotiriju, Darami, Biel, Bartolec.

Sudija utakmice biće Tijago Martins iz Portugala.