KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Porto nosi prednost iz Krasnodara!

Odličnim udarcem Serža Oliveire iz prekida, Porto nosi prednost iz Krasnodara. Srpski štoper je bio blizu, ali nedovoljno.

Porto je napravio još jedan korak ka svom četvrtom uzastopnom učešću u grupnoj fazi Lige šampiona, a šestom u poslednjih sedam godina.

Tim sa "Dragaa" pobedio je Krasnodar u Rusiji, golom odluke nakon udarca ofanzivnog veziste Serža Oliveire - i to u 89. minutu.

Krasnodar - Porto 0:1 (0:0)

Gađao je Portugalac preko živog zida i savladao golmana domaćih Matveja Safonova, ali i srpskog defanzivca Uroša Spajića.

Naš reprezentativni štoper pokušao je da u odlučujućem trenutku dođe na gol-crtu i da glavom izbije loptu "iz gola", ali nije stigao na vreme. Lopta ga je preletela, a čuvar mreže više nije imao prostora da reaguje...

Krasnodar je od 2014. godine redovan učesnik grupne faze Lige Evrope (izuzev sezone 2017/18, u kojoj ga je u plej-ofu izbacila Zvezda), a ovog leta poželeo je da napravi iskorak i da na svoj moderni stadion prvi put dovede najbolje evropske klubove.

Međutim, za korak ka tome sada će mu biti potrebna pobeda na "Dragau".

Rezultati prvih utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona:

Krasnodar - Porto 0:1 (0:0)
/Oliveira 89'/

Bašakšehir - Olimpijakos u toku
Bazel - LASK u toku
Kluž - Seltik u toku
Maribor - Rozenborg u toku

odigrano u utorak

Apoel - Karabag 1:2 (0:0)
/Merkis 95 - Emreli 54, Gej 69/

PAOK - Ajaks 2:2 (2:1)
/Akpom 32, Matoš 38 - Janulis 10ag, Huntelar 57/

Dinamo Zagreb - Ferencvaroš 1:1 (1:0)
/Olmo 7 - Siger 60/

Klub Briž - Dinamo Kijev 1:0 (1:0)
/Vanaken 37p/

Crvena zvezda - Kopenhagen 1:1 (1:0)
/Pavkov 44 - Vind 83p/



Mondo.rs
Foto: Arhiva

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

                   Nedelja 

04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
09:00  Bolja zemlja
11:00  Prelo u našem sokaku
11:55  Vesti
12:05  Prelo u našem sokaku
12:55  Vesti
13:00  Prelo u našem sokaku
14:05  Čađava mehana
16:00  FILM
17:30  Telemaster
18:10  Glamur specijal
20:00  Vesti - Pregled nedelje
21:00  Sudbine
21:40  Čađava mehana
23:00  Novajlije - Izbacivanje
02:30  Posle ručka