Izvor:
26.11.2019 u 22:13
0

CRVENA ZVEZDA – BAJERN (0:6): Potpuni debakl očajne Zvezde!

Ekipa Crvene zvezde doživela je ubedljiv poraz od minhenskog Bajerna (0:6). Četa Vladana Milojevića bila je potpuno nemoćna u drugom delu igre. Ovim porazom crveno-beli su se dodatno odaljili od proleća u Evropi.

KRAJ UTAKMICE

90. minut – Utakmica je produžena dva minuta.

89. minut – GOL! Perišić je sačekao pravi trenutak da proigra Tolisoa koji pogađa za 6:0.

87. minut – Ivanić je pokušao sa velike udaljenosti. Nojer interveniše posle mnogo vremena.

84. minut – Borjan brani zicer Tolisou. Neozbiljna igra kompletne zadnje linije Crvene zvezde.

80. minut – Svaki pokušaj akcije šampiona Srbije se prekida u začetku.

77. minut – Mirko Ivanić menja Njegoša Petrovića. Nova izmena i u redovima Bajerna. Miler menja večeras sjajnog Roberta Levandovskog.

76. minut – Nova prilika za Levandovskog, ali Levandovski sjajno reaguje.

75. minut – Opao je tempo utakmice nakon petog gola Bajerna.

69. minut – Trener Milojević pokušava izmenama da promeni situaciju na terenu. Pankov ulazi u igru umesto Garsije.

68. minut – Druga izmena u timu Bajerna. Kimih menja Martineza.

68. minut – GOL! Loša ofsajd zamka Zvezdine odbrane koju koristi Perišić da proigra raspoloženog Roberta Levandovskog. Četvrti gol poljskog centarfora večeras.

64. minut – GOL! Pavar je sjajno centrirao, a Levandovski postigao svoj treći pogodak večeras.

61. minut – Prva izmena u redovima domaćina. Vulić ulazi u igru umesto Kanjasa.

60. minut – GOL! Toliko sjajno spušta loptu Levandovskom koji lako vara Borjana.

60. minut – Perišić ulazi u igru umesto Kutinja.

58. minut – Borjan je krajnjim naporom uspeo da ukroti udarac Roberta Levandovskog.

57. minut – Vukanović pokušava sa velike udaljenosti.

56. minut – Bajern pojačava pritisak i to se odražava na posed lopte.

53. minut – GOL! Levandovski je probio po levoj strani i šutirao, a Degenek je odigrao rukom pri uklizavanju. Levandovski rutinski pogađa sa bele tačke.

50. minut – Mnogo prostora za Levandovskog i Kutinja. Zvezdini štoperi stoje predaleko od napadača Bajerna.

46. minut – Crvena zvezda bolje otvara drugi deo igre i oslobađa se pritiska.

DRUGO POLUVREME

Crvena zvezda je dobro otvorila susret i bila ravnopravan protivnik Bajernu u uvodnih deset minuta. Ipak, posle odličnog centaršuta Kutinja, u skoku se najbolje snašao Gorecka i doneo prednost svom timu. Nakon pogotka, Bavarci su preuzeli inicijativu i stvorili još nekoliko velikih prilika. U 41. minutu sudija Kujpers je poništio pogodak Levandovskog zbog igranja rukom Tolisoa.

POLUVREME

45. minut – Utakmica je produžena dva minuta.

44. minut – Gobeljić zaustavlja raspoloženog Komana. Novi korner za Bavarce. Spoljnom je pokušao Dejvis.

41. minut – Prelepa akcija Bajerna. Boateng šalje dugu loptu na Tolisoa, koji sjajno odlaže za neumoljivog Levandovskog. Ipak Bjorn Kujpers poništava pogodak posle asistencije iz VAR sobe.

39. minut – Alkantara ruši Vukanovića ali ne dobija karton.

36. minut – Gorecka šalje dugu loptu za Komana koji je stiže i uspeva da centrira.

34. minut – Nova lopta između linija Zvezde. Nova dobra prilika za Komana.

31. minut – Dejvis izbacuje loptu u korner. Zvezda traži svoju šansu iz prekida. Lopta je išla na prvu stativu.

27. minut – Kontra za Crvenu zvezdu se brzo završila i odmah se otvorio kontranapad za Levandovskog. Milunović sprečava siguran gol Bavaraca.

24. minut – Kutinjo pokušava atraktivno, Rodić blokira njegov pokušaj.

20. minut – Leon Gorecka kopačkom udara Gobeljića po licu. Sudija Kujpers nije reagovao.

19. minut – Veliki problemi za Zvezdinu odbranu. Milojević je besan na svoje igrače. Nova prilika za Komana.

14. minut – GOL! Gorecka je nadvisio celu odbranu Zvezde i pogodio mrežu Borjanovog gola.

9. minut – Prilika za Kutinja, Borjan brani.

7. minut – Veliki kiks Degeneka mogao je skupo da košta Zvezdu. Levandovski promašuje iz stopostotne prilike.

6. minut – Potencijalni problem za Zvezdu. Nemanja Milunović rano dobija javnu opomenu.

4. minut – Njegoš Petrović ruši Tolisoa

POČETAK UTAKMICE

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Bajern Minhen u okviru petog kola Lige šampiona.

Treneri Vladan Milojević i Hans Flik opredelili su se za svoje najjače sastave uz nekoliko manjih promena.

Crvena zvezda zaigraće u sledećem sastavu:

Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Kanjas, Petrović – Vukanović, Marin, Garsija – Boaći

U Bajernovih startnih 11 nema previše iznenađenja osim na poziciji levog beka, s obzirom na odsustvo Davida Alabe:

Nojer – Dejvis, Boateng, Martinez, Pavar – Gorecka, Alkantara – Koman, Kutinjo, Toliso – Levandovski