28.11.2019 u 20:45
0

AZ ALKMAR – PARTIZAN (2:2): Druijf presudio crno-belima! „Parni valjak“ bez evropskog proleća!

Najlepši san pretvorio se u košmar za fudbalere Partizana. Crno-beli su imali 2:0 i igrača više ali onda u igru ulazi Druijf i potpuno preokreće tok utakmice. Sa dva brza gola šalje svoj tim u šesnaestinu finala Lige Evrope.

KRAJ UTAKMICE

90+8 – Golman AZ-a takođe dobija opomenu zbog odugovlačenja.

90+7 – Brežančić dobija javnu opomenu zbor raspravljanja.

90+3 – Žuti karton za Idrisija.

90+2 – GOL! Druijf ponovo pogađa i donosi preokret domaćem timu.

90+2 – Vujačić menja Natha.

90. minut – Utakmica je produžena čak sedam minuta.

90. minut – Natho dobija žuti karton.

89. minut – Stativa Alkmara! Snažan šut Idrisija…

88. minut – GOL! 1:2 – DRUIJF! Neverovatno je kako su crno-beli primili gol. Kopmajners je poslao dugu loptu, a Drojf između dvojice fudbalera Partizana sa ivice šesnaesterca glavom matirao Stojkovića!

85. minut – Žuti karton i za Midtsjoa, zbog protesta.

83. minut – CRVENI KARTON! Boadu je pao u kaznenom prostoru Partizana, a sudija Stefanski mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja. S obzirom na to da je napadač AZ-a već imao jedan žuti, automatski je dobio crveni karton.

77. minut – Žuti karton za Stojkovića zbog odugovlačenja.

75. minut – Šćekić umesto Sume.

73. minut – PREČKA! Idrisi je zalomio dvojicu fudbalera Partizana, onda šutirao i pogodio prečku.

72. minut – Opasno je bilo pred golom Partizana. Stengs je dobro centrirao, Stojković loše procenio let lopte, ali je Urošević intervenisao.

71. minut – Poslednja izmena kod AZ-a: Klasi umesto De Vita.

70. minut – Još jedna kontra crno-belih, Sadikov šut je izblokiran.

69. minut – Brežančić je zamenio Tošića.

68. minut – Domaći navijači gađaju Stojkovića!

65. minut – AZ pojačava pritisak i ostavlja sve više prostora za kontre Sume i Sadika.

60. minut – Izmena u timu Alkmara. Sugavara ulazi u igru umesto Vujtensa.

57. minut – Tošić je pokušao da iznenadi Bizoa iz slobodnog udarca.

54. minut – Prinudna izmena u redovima AZ-a. Druijf menja povređenog Hadžidijakosa.

54. minut – Žuti kartoni za Kopmajnersa i Boadua.

50. minut – Sadik je probio po levoj strani i odlično šutirao ali je Bizo krajnjim naporom sačuvao gol Alkmara.

48. minut – Suma pogađa stativu. Velika prilika za crno-bele.

POČETAK DRUGOG POLUVREMENA

Fudbaleri Partizana na poluvremenu vode sa 2:0 protiv AZ Alkmara golovima Asana i Sume. Domaćin je kontrolisao posed na početku utakmice ali je Partizan koristio svaku grešku protivnika i postigao dva gola posle velikih grešaka odbrane AZ-a.

POLUVREME

45. minut – Utakmica će biti produžena jedan minut.

38. minut – Stengs dobija javnu opomenu zbog prigovora glavnom arbitru Stefanskom

37. minut – Ponovo odličan pas za Sumu koji šutira preko gola.

31. minut – Suma je imao priliku da proigra Sadika ali je loše asistirao.

27. minut – GOL! Veliki kiks Kopmajnersa. Zdjelar krade loptu i asistira Sumi koji rutinski vara Bizoa.

25. minut – Prva ozbiljnija prilika za AZ posle prekida. Vujtens je pokušao posle kornera ali je Partizan imao sreće.

21. minut – Počela je ozbiljna kiša. Uslovi za igru su sada otežani ali igrači crno-belih odlično odolevaju pritisku domaćina.

19. minut – Midstje u skoku udara Stojkovića. Sudija Stefanski nije reagovao.

16. minut – GOL! Asano pogađa posle majstorske asistencije Natha.

12. minut – Pokušaj polukontre Sadika i Sume ali sjajan presing Alkmarove odbrane.

8. minut – AZ za sada kontroliše posed ali se Partizan dobro brani.

3. minut – Prvi pokušaj domaćina. Stengs šutira preko gola.

POČETAK UTAKMICE

Fudbaleri Partizana od 18:55 u Hagu igraju odlučujući meč za plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope protiv AZ Alkmara.

Crno-beli u grupi L trenutno imaju 4 boda, dok holanski predstavnik ima 8, tako da "parnom valjku" večeras odgovara samo pobeda ukoliko želi da se nađe među 32 najbolje ekipe koje će dočekati proleće u Evropi.

Trener Partizana Savo Milošević istakao je da je ovo najbitnija utakmica za klub od kada je on seo na klupu crno-belih, kao i da će bilo kakvo opuštanje njegovih igrača napraviti velike probleme timu.

Trener domaće ekipe Arne Slot takođe neće kalkulisati i utakmicu će početi sa tri napadača:

Bizo – Svenson, Hadžidijakos, Vujtens, Vijndal – Midstje, De Vit, Kupmajners – Stengs, Boadu, Idrisi

Za ovaj susret, šef struke crno-belih se opredelio za ofanzivni sastav u formaciji 4-4-2:

Stojković – Urošević, Pavlović, Ostojić, Miletić – Asano, Zdjelar, Natho, Tošić – Sadik, Suma