01.12.2019 u 19:20
0

SERIJA A: Inter preuzeo prvu poziciju posle kiksa Juventusa!

Posle popodnevnih mečeva nedeljnog programa Serije A lidersku poziciju na tabeli preuzeo je Inter pobedom 2:1 nad SPAL-om.

‘Kiks’ Juventusa iskoristio je Inter, ‘neroauzuri’ su na svom ‘Đuzepe Meaci’ dočekali SPAL i slavili sa 2:1. Inter je poveo u 16. minutu, sevnula je kontra, Brozović je uposlio Martineza, ovaj je vukao loptu i preciznim šutem sa distance pogodio za – 1:0.

Inter je u 41. minutu duplirao prednost, Kandreva je dobro centrirao sa desne strane, Martinez bio sjajan u skoku – 2:0. SPAL se u 50. minutu vratio u igru, Valoti se kao šilo probio kroz odbranu Intera i pogodio 2:1. Ipak, četa Antonija Kontea nije paničila i privela je meč kraju, za pol poziciju u nastavku prvenstva.

Laciiju je bilo potrebno 45 minuta da završi posao protiv Udinezea 3:0. Domaćin je poveo već u 9. minutu, Sergej Milinković-Savić je sjajno primirio dugu loptu u kaznenom prostoru i kada se očekivalo da šutne, on je asistirao do najboljeg strelca lige Imobilea, a ovaj je pogodio – 1:0.

Sjajni italijanski napadač je povisio u 36. minutu kada je pogodio iz penala, a treći gol nebesko-pavih je takođe bio sa ‘bele tačke’ za konačnih 3:0.

Milan je u prethodna tri kola igrao derbije Serije A i u tri je osvojio samo bod. Seriju negativnih rezultata prekinuo je danas u Parmi. ‘Rosoneri’ su slavili sa 1:0. Gol za pobedu postigao je Ernandez posle katastrofalne rekcije odbrane Parme.