15.12.2016 u 01:24
0

Autogol rešio pobednika: Zvezda uz dosta sreće ,,preživela“ Surdulicu!

Fudbaleri Crvene zvezde zimovaće sa najmanje šest bodova prednosti, pošto su večeras u utakmici 21. kola Superlige savladali Radnik u Surdulici 2:1 (1:1).

Domaćin je poveo pogotkom Stefana Nikolića u 10. minutu, nakon velike greške mladog Zvezdinog štopera Miloša Stojanovića, da bi u 35. sa bele tačke izjednacio Dušan Anđelković.

Zvezda je u nastavku stvorila nekoliko velikih šansi, Srđan Plavšić je pogodio stativu, Petar Orlandić se pošteno ispromašivao, dok su domaći tražili penal posle jednog spornog prekršaja.

Trenutak odluke dogodio se u 87. minutu kada je posle centaršuta Anđelkovića "rezervista" Igor Zlatanović nespretno reagovao i pogodio sopstevnu mrežu.

Borac je slavio u "derbiju začelja" protiv Novog Pazara 2:0 i Pazarci će zimsku pauzu provesti na poslednjem mestu tabele.

Bačka je bila bolja od Rada 2:0, Javor od Napretka 1:0, Voždovac je osvojio ceo plen protiv Mladosti iz Lučana 2:1, dok je Metalac "iznenadio" Radnicki u Nišu 1:1. Rezultati i strelci 21. kola: Bačka – Rad 2:0 (Macanović 2, Bajić 8), Novi Pazar – Borac Čačak 0:2 (Tijago 47, Mihajlović 73), Radnički Niš – Metalac 1:1 (Mitrović 12 – Jovanović 81), Voždovac – Mladost Lučani 2:1 (Stojanović 20, 74. penal – Radivojević 31), Javor – Napredak 1:0 (Milović 51), Radnik – Crvena zvezda 1:2 (Nikolić 10 – Anđelković 35. penal, Zlatanović 87. autogol). Od 18 sati sastaju Vojvodina – Čukarički. Sutra: Partizan – Spartak (16 sati).

Tabela: Crvena zvezda 54 boda, Partizan 45, Vojvodina 42, Napredak 35, Mladost 33, Javor 32, Spartak 30, Radnički Niš 30, Voždovac 27, Rad 24, Metalac 21, Čukarički 20, Radnik 20, Bačka 18, Borac Čačak 15, Novi Pazar 12.