03.07.2016 u 14:12
0

POSLE PENAL DRAME: Nemačka je u polufinalu EP!

Fudbalska reprezentacija Nemačke plasirala se u polufinale prvenstva Evrope, pošto je sinoć u četvrtfinalu savladala Italiju posle izvođenja penala.

Posle 120 minuta bilo je 1:1, a Nemci su posle prave drame i čak devet penal serija slavili 6:5. Nemačka je povela u 65. minutu golom Mesuta Ozila, a izjednačio je Leonardo Bonući u 78. iz penala.

Zanimljivo, obojica su promašili u penal seriji. Kod Nemaca nisu bili precizni ni Tomas Miler i Bastijan Švajnštajger, a kod Italijana Simone Zaza, Gracijano Pele i na kraju Matijan Darmijan.

Pogodak vredan polufinala i prve eliminacije Italije na velikim turnirima postigao je Jonas Hektor. Aktuelni svetski šampioni u polufinalu će igrati protiv pobednika sutrašnjeg poslednjeg četvrtfinala između domaćina Francuske i Islanda. Prvi polufinalni par čine Portugalija i Belgija.

Izvor: Tanjug