09.03.2018 u 03:40
0

LIGA EVROPE: Arsenal razbio Milan, Dortmund i CSKA u problemu! (VIDEO)

Arsenal je u prvom meču osmine finala Lige Evrope kao gost savladao Milan 2:0, dok je Atletiko Madrid bio ubedljiv protiv Lokomotive iz Moskve -3:0, a Borusija Dortmund je poražena od Salcburga 2:1

Pretio je Milan nakon žreba za osminu finala Lige Evrope Arsenalu, pa dobio šamarčinu. Ozil je pakovao, a Mkitarijan i Ramzi pogađali za Arsenal.

Povele su tobdžije" posle 15 minuta utakmice. Ozil je video Mkitarijana na levoj strani snažno šutirao i matirao Donarumu. Na kraju prvog dela pisalo je na semaforu 0:2 ! Ponovo je Ozil bio asistent, a Ramzi izbegao ofsajd zamku, prevario Donarumu i ušetao se u gol Milana.

Atletiko Madrid je na pred svojim navijačima savladao Lokomotivu iz Moskve 3:0. Moskovljane je u 22. minutu načeo Nigez golčinom sa 30 metara, prednost je duplirao Kosta pogotkom u 47. minutu utakmice, a verovatno prolazak u četvrtfinale overio Koke golom na isteku 90. minuta duela.

Srpski internacionalac Nemanja Pejčinović je odigrao 90 minuta za ekipu Lokomotive.

Salcburg je u prvom meču osmine finale u Dortmundu iznendaio Borusiji koju je dobio sa 2:1. Nije bilo golova posle prvih 45 minuta meča, a u nastavku su Austrijanci za sedam minuta postigli dva gola.

Prvo je Beriša u 49. sa penala doneo prednost Salcburgu, koju je već u 56. duplirao. Širle je vrlo brzo, u 62. smanjio na 2:1 i to je bilo sve od "milionera" u ovom meču koji će u Austriji morati da traži prolazak u narednu rundu takmičenja.

Lion je kao gost savladao CSKA u Moskvi. jedini pogodak za Francuze delo je Marsela u 68. minutu utakmice.