10.03.2018 u 21:55
0

RAŠFORD POBEDIO LIVERPUL: Junajted zbog autogola Bajia strahovao do poslednje sekunde! (VIDEO)

Najveći derbi engleskog fudbala završen je pobedom Mančester junajteda, koji je u prvoj utakmici 30. kola bio bolji od Liverpula sa 2:1.

Tim sa "Old Traforda" je ostao na drugom mestu i sada ima 65 bodova, dok je Liverpul treći sa pet bodova manje.

Heroj pobede "crvenih đavola" bio je Markus Rašford, strelac oba gola za tim trenera Žozea Murinja. Sjajni napadač je najpre u 14. minutu prevario Aleksandera Arnholda i onda fantastičnim uradcem matirao Lorisa Karijusa. Samo 10 minuta kasnije bilo je 2:0 za Junajted, kada je Rašford naleteo na odbitak i zakucao loptu u mrežu Liverpula.

Gosti su bili potpuno nemoćni u prvom poluvremenu, da bi u nastavku zaugrali nešto bolje i došli do gola zahvaljujući Eriku Baiju. Defanzivac Junajteda je posle centaršuta Sadija Manea petom zatresao sopstvenu mrežu.

Pokušali su puleni trenera Jirgena Klopa do kraja utakmice da dođu bar do boda, ali nisu uspeli u tome.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je celu utakmicu za ekipu Junajteda.