12.07.2018 u 20:15
0

CRNO-BELI RUTINSKI ODRADILI POSAO U NIKŠIĆU: Partizan tri gola prednosti nosi za Beograd!

Fudbaleri Partizana počeli su borbu za Ligu Evrope u Nikšiću, pobedom nad Rudarom iz Pljevlja 0:3 u okviru prvog kola kvalifikacija na stadionu Sutjeske.

Crno-beli su krenuli dosta slabo, nisu uspeli da naprave ozbiljniju šansu u prvi 40. minuta, sve do trenutka kada Živković nije napravio penal nad Nikolićem.

Odgovornost je preuzeo Jevtović i bio precizan sa bele tačke u 44. minutu za vođstvo Partizana.

Taj pogodak je dao krila crno-belim koji su u drugo poluvreme ušli mnogo rastrčaniji i motivisaniji, a nagrada za to je stigla već u 50. minutu nakon sjajnog prodora i asistencije debitanta Šehovića, što je iskoristio Suma i uvećao prednost svog tima.

Tačku na ovaj meč je stavio lepim pogotkom sa 20 metara u 57. minutu.

Crno-beli su nakon tog pogotka spustili tempo igre i rutinski odradili ostatak meča.

Partizan je veći deo posla u prvom kolu kvalifikacija završio već u Nikšiću, pa ih za 7 dana u Beogradu sa istim ovim rivalom očekuje znatno lakši zadatak.

Crno-beli se u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope sastaju sa boljim iz duela Trakai – Irtiš, koji su se takođe sastali danas i odigrali bez golova 0:0.

TOK MEČA

II POLUVREME

90+4. minut – KRAJ UTAKMICE U NIKŠIĆU!

85. minut – Ima sada Đukić razloga za brigu, Suma je ostao da leži na travi nakon jednog duela, zbog čega nije mogao da nastavi meč pa je iznet na nosilima sa terena. Partizan je ostao sa 10 igrača na terenu

76. minut – Poslednja izmena Đukića, na terenu je Nemanja R. Miletić a napustio ga je debitant Valijente

73. minut – Dvostruka izmena u ekipi Rudara, Macanović i Janketić ulaze umesto Golubovića i Đalovića

71. minut – Druga izmenu pravi Đukić, na terenu je Janković umesto Jevtovića

57. minut – GOOOOOOL! 0:3 GOMEŠ! Sjajno je šutirao napadač Partizana sa 20 metara i pogodio desni donji ugao Radovićevog gola

50. minut – GOOOOOOL! 0:2 SUMA! Sjajno je Šehović probio po levoj strani, poslao fenomenalnu povratnu loptu na 15 metara a tamo je dočekao Suma i zakucao u mrežu

46. minut – Počelo je drugo poluvreme

I POLUVREME

45. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA U NIKŠIĆU!

44. minut – GOOOL! 0:1 JEVTOVIĆ! Preuzeo je odgovornost zadnji vezni crno-belih i pogodio sa 11 metara

43. minut – PENAL ZA PARTIZAN! Živković je sapleo Nikolića i u svom šesnaestercu i sudija je pokazao na belu tačku

41. minut – ZICER ZA PARTIZAN! Izašao je Šehović sam ispred Radovića nakon sjajnog prijema kojim je izbacio odbranbenog igrača Rudara, šutirao desnom nogom, ali je Radović maestralno reagovao i sprečio da završi lopta u mreži, odbitak je pokušao da smesti u mrežu Gomeš, ali je njegov udarac bio veoma slab

35. minut – Mogla je ovo biti dobra šansa za Partizan, nakon kornera, golman Radović je odleteo u Prazno, skočio je igrač crno-belih na drugoj stativi ali mu je malo nedostajalo da zahvati tu loptu i pošalje je u praznu mrežu

28. minut – Prvi udarac Partizana prema golu Rudara, šutirao je Gomeš sa 18 metara ali veoma visoko preko gola

17. minut – Igra se za sada odvija uglavnom na sredini terena, Partizan još nije uspeo da uputi udarac prema golu Radovića, dok je na drugoj strani pokušao Zečević, ali nije postojala opasnost po Stojkovića

8. minut – Novi korner za Rudar, lopta je nakon intervencije odbrane Partizana pala na 16 metara, Zečević je u naletu šutirao snažno ali i visoko preko gola

Oko 4.000 navijača je na tribinama stadiona Sutjeske. U velikom broju navijači gostujućeg kluba, koji su dočekali crno-bele sledećim transparentom: „Dobrodošao Partizane, osećaj se kao kod svoje kuće“. Inače, ceo dan su Grobari iz Grne Gore i oni koji su se zaputili iz Beograda i ostalih gradova Srbije, napravili su štimung pred premijeru nove sezone.

3. minut – Prvi korner na utakmcii izveli su fudbaleri Rudara , Đalović je pokušao atraktivno ali nije imao problema Stojković sa tim udarcem

1. minut – Počela je utakmica u Nikšiću