17.06.2017 u 01:04
0

SRPSKE KOŠARKAŠICE PORAŽENE NA STARTU EP OD GRČKE sa 60:69: Pale u finišu posle velike borbe!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije počela je odbranu evropske krune porazom u utakmici sa Grčkom, a rezultat je bio 60:69.

To je prvi meč Grupe C na Evrobasketu i igra se u dvorani "Kralovka" u Pragu.

U drugom duelu u 20.30 sastaju se Slovenija i Francuska.

Četvrta četvrtina – 60:69:

40. minut – 58:67 – Grkinje čuvaju prednost…

37. minut – 56:67 – Velika prednost Grčke.

35. minut – 56:62 – Škorić vraća trojku.

34. minut – 53:62 – Prva trojka Nikolopulu.

34. minut – 53:59 – Grkinje se ponovo odlepile.

32. minut – 53:53 – Crvendakić donosi izjednačenje.

Treća četvrtina – 51:53:

30. minut – 51:53 – Grkinje vraćaju trojku.

30. minut – 51:50 – Peta trojka srpske reprezentacije u ovoj deonici, opet Ana Dabović – preokret!

29. minut – 48:50 – I Ana Dabović pogađa za tri! Srpkinje biju dalekometnom paljbom u ovim momentima.

28. minut – 45:50 – Trojka Crvendakić.

26. minut – 42:48 – Crvendakić promašuje, odmah zatim Malci pogađa, i umesto da Srbija priđe na dva, Grčka odlazi na šest.

25. minut – 42:46 – Konačno! Srbija prilazi na četiri poena zaostatka. Milovanović 17 poena!

24. minut – 28:44 – Još jedna trojka naših devojaka – Nevena Jovanović.

22. minut – 33:38 – KONAČNO TROJKA ZA SRBIJU! Iz 11. pokušaja! Jelena Milovanović iz nemoguće pozicije.

21. minut – 30:38 – Krenulo je trojkom Malci.

Druga četvrtina – 30:35:

Grkinje imaju deset asistencija, a SRPKINJE SAMO JEDNU!

20. minut – 30:35 – Srbija opet prilazi na "minus pet".

19. minut – 25:35 – Posle poena Kalcidu, Grčka prvi put ima dvocifrenu prednost.

19. minut – 25:33 – Srbija priđe na pet, šest poena "minusa", Grkinje se odlepe. U tom ritmu se igra već duže vreme. Karadžić traži tajm-aut.

18. minut – 25:31 – Neverovatno! Srpkinje su promašile svih devet šuteva za tri poena!

16. minut – 21:26 – Jovanović daje prve poene, serija Srbije 6:0.

14. minut – 19:26 – Mini serija naših, Milovanović dolazi do deset poena, Dabović oba puta precizna sa slobodnih bacanja.

13. minut – 15:26 – Prednost Grčke raste, Spanu već ima deset poena.

12. minut – 15:22 – Jelena Milovanović je do sada najbolja u srpskoj reprezentaciji – osam poena.

Prva četvrtina – 11:19:

10. minut – 11:19 – Sjajan prodor i poeni Jelene Milovanović. Međutim, četvrtina se završava pogotkom Sotiriu.

9. minut – 9:17 – Grkinje održavaju prednost…

7. minut – 5:14 – Još jedna trojka Grkinja, ovaj put Kalcidu. Naše devojke su promašile sva četiri pokušaja za tri poena.

5. minut – 5:9 – Prva trojka na utakmici, strelac Malci.

4. minut – 5:6 – I Škorić se upisala u strelce.

3. minut – 3:6 – Prvi poeni naših devojaka – posle dva i po minuta igre – Jovanović daje "dva plus jedan".

3. minut – 0:6 – I Kalcidu je precizna. Naše devojke promašile su tri šuta za tri poena. Karadžić traži tajm-aut.

2. minut – 0:4 – Prva četiri poena na meču postigla je Spanu.

1. minut – Utakmica je počela…