17.06.2017 u 02:45
0

ZVEZDA JE APSOLUTNI ŠAMPION: ODUVALA FMP SA 87:57, USKORO SLAVLJE NA KALEMEGDANU!

Košarkaški klub sa Malog Kalemegdana je u svoje vitrine uneo treću uzastopnu, 18. ukupno, titulu prvaka države posle još jedne, više nego ubedljive pobede protiv FMP Železnika rezultatom 87:57, i tako, trećom pobedom u finalnoj seriji, stavila tačku na još jednu sjajnu sezonu u kojoj je tim Dejana Radonjića osvojio “tripletu”: ABA ligu, Kup Srbije i šampionat naše zemlje.

Ovacije, slavlje, pesma grmeli su sa tribina hale “Aleksandar Nikolić” koja se ljuljala od emocija navijača koji su u velikom broju došli da pozdrave igrače, i one koji idu i one koji će biti tu i naredne sezone, ali i one koji su tu bili nekada, a došli su da budu deo šampionskog slavlja.

TOK MEČA

4/4

35. minut – Rutinski, uz pesmu sa tribina i slavlje, košarkaši Zvezde privode ovaj meč i sezonu. Ubedljiva prednost je i dalje “na snazi” – 82:51.

3/4

23. minut – Fantazija o igre Ognjena Dobrića – 22 poena za 13 poena, 676 za dva poena, 3/4 za tri. Zvezda može mirne duše da se rastane sa Simonovićem koji je dodbio dostojnog naslednika u ekipi. Crveno-beli, poenima Dženkinsa, dolaze do maksimalnih do sada 60:29.

2/4 – 46:24

19. minut – Četvrtu trojku za Zvezdu ubacio je Dangubić, za 46:22…

15. minut – Radanov je pogodio trojku, pokazuje da FMP ima snage da odgovori, za “’18”. Mitrović je uzvratio na drugoj strani “2+1″. Dobrić je ubedljivo najefikasniji akter meča sa 19 poena. Za svega 10 minuta u igri.

12. minut – Nastavlja Zvezda gde je stala u prvoj četvrtini, nastavlja i sjajni Dobrić. Već 16 poena krilnog igrača crveno-belih, 6/6 za dva…

1/4 – 30:9

10. minut – Rezultat prve deonice sve govori o igri mačke miša – 30:9!

8. minut – Egzibicija Zvezda se nastavlja 24:6! Gosti su prve poene iz igre postigli posle pet minuta. Alimpijević je i drugim tajm-autom probao da probudi igrače. Dobrić je sjajan i u ovoj utakmici, već 13 poena za ovog momka. Ajzea Tomas sa 4 poena najbolji kod FMP Železnika.

4. minut – Crveno-beli bez milosti na početku – 13:0. Gosti kao da ne postoje na terenu. Vrlo motivisano su ušli u meč igrači Dejana Radonjića.

2. minut – Zvezda već vodi 8:0. FMP ne može da se poveže, pa je Alimpijević morao da “seče” tajm-autom