01.09.2017 u 22:55
0

POBEDA NA STARTU EVROPSKOG PRVENSTVA: Srbija zakucala Letoniju!

4. ČETVRTINA

10. minut (88:79) – Trojka Bogdanovića za kraj i pobedu "orlova". Dop kraja meča naši su rutinski odradili posao.

9. minut (85:77) – Posle jednog poena Milosavljevića, te dva Bogdanovića i dobre odbrane, Srbija je na korak od trijumfa.

8. minut (80:75) – Sjajna kontra Gudurića za plus pet, Barcokas prinuđen da traži tajm-aut.

8. minut (78:75) – Bogdanović pogađa oba penala, da bi Jović pogodio uz faul za novo vođstvo "orlova".

7. minut (73:74) – Trojke Dairisa Bertansa i Porzingisa potpuno su preokrenuli rezultat.

6. minut (73:67) – Posle pete lične greške Lučića i poena Davisa Bertansa, Đorđević je zatražio tajm-aut.

4. minut (73:65) – Letonci isuviše ležerno igraju, ali čini se da ne koristimo to u velikoj meri. Ipak, lepa prednost pred poslednjih pet minuta meča.

2. minut (71:65) – Psole nekoliko konfuznih akcija, konačno lepa akcija Jovića i Mačvana.

3. ČETVRTINA

10. minut (65:60) – Pogotkom Bogdanovića u poslednjoj sekundi treće četvrtine Srbija u poslednju deonicu ulazi sa plus pet.

8. minut (62:54) – Najveća prednost Srbije na utakmici. Nema dileme da je odsustvo Porzingisa zbog četiri faula značajno uticalo na našu bolju igru.

6. minut (60:54) – Odlična saradnja Bogdanovića i Kuzmića za akciju "dva plus jedan".

4. minut (55:51) – Bolje od samog vođstva Srbije je činjenica da Porzingis ima četiri lične greške.

2. minut (50:49) – Posle prve trojke Gudurića Srbija ponovo vodi.

2. ČETVRTINA

10. minut (45:47) – Nekoliko loših rešenja u napadu uz sumnjive sudijske odluke vratili su Letonce u rezultatski egal, a onda i do minimalne prednosti pred veliki odmor.

8. minut (42:40) – Srbija prokockala nekoliko napada i priliku da uveća prednost, što su Letonci preko braće Bertans iskoristili da smanje zaostatak.

6. minut (35:32) – Posle drugog vođstva Srbije na utakmici i tri poena viška, Letonija je zatražila tajm-aut.

4. minut (30:30) – Odličan napad Srbije krunisan je pogotkom Lučića za tri poena i izjednačenje rezultata.

2. minut (23:29) – U ovim trenucima nemamo rešenje za Porzingisa. Ima ga na oba kraja terena i zato Letonci opet imaju osetniju prednost.

1. ČETVRTINA

10. minut (21:24) – U poslednjoj sekundi Bogdanović pogađa trojku za prihvatljivih minus tri posle prve deonice. Kako smo počeli duel, ovo je odličan rezultat.

9. minut (18:22) – Serijom 8-0 "orlovi" se vraćaju u igru.

8. minut (10:22) – Najveća prednost Letonaca. Više ni odbrana nije na odgovarajućem nivou u srpskom timu.

7. minut (10:18) – Samo što je Bogdanović pogodio prvu trojku za Srbiju, Davis Bertans na drugoj strani uzvraća za tri poena uz faul Birčevića.

6. minut (7:15) – Još jedan šut Letonaca sa distance i Đorđević je primoran da zatraži tajm-aut.

5. minut (5:10) – Posle neuspelog napada Srbije, Letonci iz kontre pogađaju trojku.

3. minut (3:7) – Nervozan početak Srbije, posebno u napadu. Mada odbrana deluje čvrsto, što je najbitnije.