14.09.2017 u 03:19
0

SRBIJA JE U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: Sa Rusima za medalju!

Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva!

Košarkaši Srbije pobedili su večeras ekipu Italije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Istanbulu rezultatom

Srbija je loše ušla u utakmicu, naši košarkaši nisu uspeli da postignu poen u uvodnih pet minuta, ali nakon toga su uspeli da preokrenu rezultat i tokom čitavog meča su samo povećavali prednost.

Na poluvreme se otišlo sa 11 poena prednosti za Srbiju, a naši košarkaši su pametnom igrom uspeli da sačuvaju tu prednost tokom treće ćetvrtine, da bi tokom poslednje deonice tri minute pre kraja rešili skoro sve dileme oko pobednika.

Srbija će se tako u polufinalu sastati sa ekipom Rusije koja nas je već dobila u grupnoj fazi Evropskog prvenstva, a koja se u polufinale plasirala pobedom nad Grčkom 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16).

Polufinalni meč između Srbije i Rusije na programu je u petak 15. septembra od 20:30h, dok će drugi polufinalni par Španija i Slovenija igrati svoj meč u četvrtak 14. septembar, takođe od 20:30.

4. ČETVRTINA

40. minut – KRAJ UTAKMICE U ISTANBULU! Srbija je u polufinalu evropskog prvenstva. Odlično su naši odigrali večeras, kontrolisali čitav tok meča sem uvodnih pet poena, i veoma pametnom igrom u završnici uspeli da odole svim napadima Italijana.

36. minut – Bogdanović sa 5 vezanih poena ponovo vraća Srbiju na plus 11

35. minut – (72:61) Odvojila se Srbija u jednom trenutku na 13 poena razlike ali je Belineli dalekom trojkom doneo novu nadu Italijanima, koji sada igraju sa veoma niskom postavom, što bi trebalo da znači da će oni sada tražiti priliku za šut za tri poena

32. minut – (63:52) Igra se koš za koš početkom poslednje deonice, što odgovara Srbiji jer na taj način održavaju dvocifrenu prednost

3. ČETVRTINA

30. minut – (59:48) KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Završena je ova četvrtina nerešenim rezultatom, pa sada Srbija u poslednju deonicu ulazi sa identičnom prednošću od poluvremena

28. minut – (55:46) Sada su se razigrali Italijani, i nešto boljom odbranom i dobrim rešenjima u napadu uspeli da smanje prednost Srbije na 9 poena

25. minut – (52:37) Dodala je sada Srbija gas i otišla na maksimalnih plus 15 poena

22. minut – (46:35) Počelo je mirno u ovom drugom poluvremenu. Za sada je viđen samo po jedan koš sa obe strane

2. ČETVRTINA

20. minut – (44:33) – KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Odlično je Srbija odigrala ovu drugu četvrtinu i povećala prednost na 11 poena razlike. Najraspoloženiji u redovima Srbije za sada je Marjanović sa 8 poena, a prate ga Lučić i Mačvan sa po 7. Kod Italijana su najraspoloženiji Datome sa 9, Meli sa 7 i Belineli sa 6 poena.

17. minut – (38:30) Sjajno sada igraju naši momci, proradio je i šut van linije 6, 75, precizni su bili Mačvan i Lučić, ali je Belineli odmah na drugoj strani uzvratio pa je selektor Đorđević zatražio minut predaha

15. minut – Italijani se zahvaljujući trojkama održavaju u igri, ali im je sada Bogdanović odgovorio na isti način, i pogodio prvu trojku za našu reprezentaciju iz četvrtog pokušaja. Nakon toga je Srbija dva puta sjajno odigrala u odbrani što je našim momcima omogućilo još dva lagana koša, pa smo sada ponovo povećali prednost na 7 poena razlike

12. minut – (24:20) Odlično služi Italijane šut za tri poena u ovim trenutcima, pa su sada na 4 pogođene trojke iz 7 pokušaja, ali naši momci su se sada razigrali i povećavaju prednost na četiri poena razlike. Selektor Italije Mesina, zbog toga je morao da reaguje tajm-autom

1. ČETVRTINA

10. minut – (18:17) Srbija se dosta mučila sa realizacijom u prvih pet minuta, ali su nakon toga naši momci uspeli da pronađu put do koša Italijana, pa su stigli i do vođstva, ali su nakon toga Italijani vezali dve trojke i otišli na plus 4. Naši su nakon toga ponovo uspeli da se vrate u utakmicu i dve sekunde do kraja stigli do prednosti sa kojom se otišlo i na kraj prve četvrtine.

8. minut – (8:7) Mnogo je bolje sada Srbija zaigrala i u napadu i u odbrani pa je stigla do prvog vođstva na meču

5. minut – (2:7) Srbija do prvih poena stiže preko Bogdana Bogdanovića nakon 5 ipo minuta igre, nakon sjajnog ulaza Bogdanovića, ali je Meli odmah uzvratio istom merom

2. minut – (0:5) Meli dvojkom i Datome trojkom otvaraju ovu utakmicu i donose prednost Italijanima, dok naši momci u prva tri napada nisu bili precizni.