16.10.2017 u 02:04
0

ŠOK U ŽELEZNIKU: Zvezda doživela prvi poraz u ABA ligi, Feldin promašio šut za pobedu protiv Budućnosti!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Budućnosti u Železniku u 4. kolu ABA lige sa 79:75.

Zvezda je odigrala meč posle dana pauze od teškog gostovanja u Kaunaus protiv Žalgirisa, a igrala je i bez Dangubića koji je povređen.

Ovo je prvi poraz crveno-belih ove sezone u regonu, a zanimljivo je da Aleksandar Džikić, trener Budućnosti već treću sezonu nanosi Zvezdi prvi poraz u sezoni, s tim da je to ranije bilo posle 20 utakmica, a ne posle samo 4.

Posle izjednačene igre u prvom poluvremenu, Budućnost je povela sa 10 razlike 40:50 u trećem periodu, ali je Zvezda stigla na 62:62 i od tada se vodila velika borba,

U poslednjih dva minuta Lazić daje trojku za 70:69, ali je Budućnost uzvratila serijom 5-0 i došla na 70:74 na 69 sekundi pre kraja.

Ali, tada Barović pravi nesportsku nad Lesorom (šutirao 1-5 bacanja do tad). Pogodio e jedno za 71:74 uz loptu sa strane. Zvezda je krenula u napad, izrotitala a Lesor je zakucao za 73:74.

Ipak u sledećem napadu Gibson pogađa troku za 73:77, uzvraća Feldin za 75:77. Budućnost promašuje napad, a Zvezda je imala 15 sekundi da ostavri pobedu. Ali, Feldin promašuje trojku, a lopta odlazi u aut na 2 sekunde do kraja.

Ročesti je bio najefikasniji u Zvezdi sa 23 poena i 7 asistencija, Feldin je ubacio 14, a Lazić 10 poena.

Da li je umor od puta i teške utakice u Kaunasu uticao, ali Zvezda je odirala prilično slabo ovaj meč.

Imala je u nekoliko navrata prednost, ali ne veću od 4 poena sve do početka treće četvrtine. Tada su kod rezultata 36:30 Beograđani promaššili čak tri napada gde su mogli da steknu osetniju prednost.

Dozvolili su Budućnosti seriju najpre 8-0 kojom se vratila u meč 34:38, a zatim i 12-2 kojom su otišli na 40:50 u 27. minutu meča.

Igokea – MZT (21.00)

Tabela: Crvena zvezda 3-1, FMP 2-2, Partizan 2-2, Mega 2-1, Cedevita 2-2, Cibona 2-2, Olimpija 1-2, MZT 1-2, Igokea 2-1, Budućnost 3-1, Mornar 1-2, Zadar 1-3.