SPEKTAKL ZA PAMĆENJE U PIONIRU: Partizan dao 117 poena, NBA partije Rajta i Vilijamsa-Gosa!

 

Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu u 5. kolu ABA lige rezultatom 117:104 - bez produžetaka?!

Dva tima odigrala su jednu od najefikasnijih utakmica u istoriji ABA lige, verovatno je i najefikasnija, u kojoj su prednjačili Amerikanci, Dorel Rajt na strani poraženog tima sa 34 poena, i Najdžel Vilijams-Gos sa 30 za Partizan.

Bilo je ovo veče za pamćenje, klasična "run and gun" predstava dva tima koji su već do poluvremena ubacili zajedničkim snagama 100 poena (50:50), a u nastavku, bez previše pažnje na odbranu, nastavili da se zatrpavaju koševima.

Partizan je u svojim redovima imao više raspoloženih igrača i to je donelo prevagu.

 

 

Takođe, i serija 17:0 pri kraju treće deonice kada su igrači Miroslava Nikolića preokrenuli i prednost održavali do kraja ove potpuno "lude" utakmice, po ukusu svih košarkaških sladokusaca.

Bilo je ovo veče kada je i Partizanova publika mogla da se uveri u klasu bivšeg NBA šampiona Dorela Rajta koji je je meč završio sa 34 poena, ali ni njegovo NBA izdanje nije moglo da slomi Partizan, u čijim je redovima blistao Vilijams-Gos, a pratili ga Miler sa 23 poena, Šalić sa 16, Andrić sa 15 i Marinković sa 14 poena.

Kod gostiju, Radivojević, Ljubičić i Ponjavić ubacili su po 13 poena i pravili najviše problema Beograđanima, naravno uz svemogućeg Rajta za koga je samo pitanje vremena kada će dobiti ponudu nekog većeg i finansijski izdašnijeg kluba.

Crno-beli su tako upsiali treću pobedu, a gosti treći poraz ove sezone.

Budućnost - Mega 84:64
Olimpija - Mornar 64:67
Partizan - Igokea 117:104

Nedelja

Cedevita - Crvena zvezda 17.00

Ponedeljak

FMP - Zadar 18.00
MZT Skoplje - Cibona 21.00

TABELA: Budućnost 4-1, Zvezda 3-1, Partizan 3-2, FMP 2-2, Cedevita 2-2, Cibona 2-2, Igokea 2-3, Mornar 2-3, Olimpija 2-3, MZT 2-2, Mega 2-3, Zadar 1-3.

 

Happytv.rs/Telegraf
Foto: ABA liga/Partizan NIS

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Ponedeljak
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
11:30  Kviz: Naslovna strana
11:55  Vesti
12:05  Provodadžija
12:55  Vesti
13:05  Provodadžija
13:55  Vesti
14:05  Serija: Suze moje sestre (R)
15:15  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Serija: Suze moje sestre
19:00 Čađava mehana
19:55  Bingo
20:30  Čađava mehana
21:00  Ćirilica 
23:20  Novajlije - Live
02:30  Posle ručka