14.12.2017 u 04:59
0

SVE JE ISTO SAMO MUTE NEMA: Partizan se oprostio od Evrope, Bilbao ubedljivo do trijumfa!

Košarkaši Partizana poraženi su od Bilbaa 83:67 u osmom kolu Evrokupa i tako definitivno ostali bez šanse da se domognu naredne runde takmičenja.

Crno-beli su ostali bez ikakvih šansi da se plasiraju u narednu rundu, posle ovog kola imaju skor u Evrokupu od sedam poraza i samo jednu pobedu.

Najefikasniji je kod pobednika bio Lusio Redivo sa 20 poena, Mikel Glednes je dodao 15 poena, Rikardo Fišer 12, dok je Srbin Dejan Todorović ubacio šest poena. U ekipi Partizana je bolji od ostalih bio Najdžel Vilijams-Gos sa 18 poena, a Novica Veličković je imao 13.

Poveo je Partizan 8:2 na startu utakmice a onda su gosti uzvratili serijom 15:3 i pobegli na 17:11, dok su nakon prve deonice imali četiri poena više 22:18. Špancu su nastavili gde su stali, početkom druge deonice stekli su 13 poena više predvođeni Todorovićem kada su poveli 34:21.

Crno-beli su do kraja poluvremena uspeli da spuste minus ispod 10 poena, potom početkom treće deonice predvođeni Vilijams-Gosom i preokrenu rezultat na 42:40. Međutim, gosti su odmah odreagovali, nanizali 12:0 i poveli 52:43. "Parni valjak" je početkom četvrte četvrtine došao na "minus 4" od protivnika. Ali, bilo je to kratkog daha. Bilbao je nastavio da povećava prednost koja je iznosila 17 poena (77:60), u finišu su imali i 19 (83:64), pa su rutinski stavili tačku na meč.