16.12.2017 u 04:46
0

CRVENO-BELI UPISALI TREĆI VEZANI TRIJUMF U EVROLIGI: Zvezda posle serije 17:0 i velikog preokreta u poslednjoj četvrtini savladala Valensiju!

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su Valensiji u utakmici 12. kola Evrolige, i posle velikog preokreta stigli do trećeg vezanog trijumfa 82:86.

Crveno-beli su napravili fantastičnu seriju od 17:0 u poslednjoj deonici, i zahvaljujući tome uspeli da se povrate iz minusa i nakon drame u poslednjim sekundima stigli do pobede.

Najefikasniji u redovima Valensije su bili San Emeterio sa 17 poena, Plajs sa 13 i Abalde sa 12, dok su redovima crveno-belih prednjačili Feldin sa 26, Ročesti sa 13 i Antić sa 10 poena.

Ovo je samo prva u nizu od četiri utakmice koliko će Zvezda odigrati za nedelju dana. Posle Valensije, gostuju Mornaru u Baru u ABA ligi, a onda u utorak i četvrtak imaju još dva evroligaška ispita – sa šampionom Evrope Fenerbahčeom u Istanbulu i sa Panatinaikosom u Beogradu.

TOK UTAKMICE:

IV ČETVRTINA

40. minut – (82:86) KRAJ UTAKMICE! Zvezda je posle velikog preokreta u poslednjoj deonici i serije 17:0 uspela da preokrene rezultat i dođe do trećeg vezanog trijumfa u Evroligi.

40. minut – (77:80) Bjelica krade loptu na 26 sekundi pre kraja! Odmah zatim je Feldin je fauliran. Pogodio je oba bacanja.

40. minut – (77:78) Dangubić promašuje šut za tri, Bjelica beleži skok u napadu, a onda Ročesti pogađa flouter.

39. minut – (77:76) Sada se igra u serijama, domaći dolaze do 5:0 i novog vođstva

38. minut – (72:76) Feldin sa penala nastavlja Zvezdinu seriju koja je sada 17:0

37. minut(72:72) Svirana je nesportska greška nad Antićem koji je bio polovičan sa linije penala, ali je onda trojkom doneo izjednačenje crveno-belima. Sada je Zvezdina serija 13:0

36. minut – (72:68) I posle tajm-auta se nastavlja serija Zvezde – Feldin pogađa za 9:0.

35. minut (72:66) Pera Antić dvojkom, Davidovac trojkom, pa Feldin iz kontre, vraćaju Zvezdu u utakmicu i na minus 6

34. minut – (72:59) Domaćin uvećava prednost do "plus 13"

33. minut – (70:59) Trojka San Emeterija.

31. minut – (65:58) Tibor Plajs postiže nove poene, a Bjelica prekida seriju prvim poenima iz igre

III ČETVRTINA

30. minut – (63:56) KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

29. minut – (61:54) Valensija ponovo u seriji – 7:0.

28. minut – (54:54) I dalje su ekipe izjednačene, u ovom trenutku se igra koš za koš, pogodio je San Emeterio a uzvratio Feldin

26. minut(52:52) Davidovac iz prvog šuta na utakmici pogađa trojku i smanjuje zaostatak na minus 1, da bi Lesor sjajnim zakucavanjem poravnao rezultat

25. minut(51:47) Dva puta je Tibor Plajs ostao sam u reketu što je znao da iskoristi, a Dangubić zaradio četvrtu ličnu grešku čim je ušao na parket

24. minut(47:47) Sada se Feldin razigrao i sa četiri vezana poena donosi Zvezdi novo izjednačenje, nakon čega je i jedan igrač Valensije zaradio faul u napadu

23. minut(45:45) Zvezda je stigla do pogotka posle više od pet minuta preko Lesora, a onda su i domaći i grači i Feldin postigli po dvojku, pa je sada izjednačeno

22. minut – (43:40) Domaći igrači nastavljaju sa serijom koja je sada 14:0

21. minut – (41:40) Crveno-beli nastavljaju seriju promašaja i u trećoj deonici, što je iskoristio Tomas i trojkom doneo prednost Valensiji

II ČETVRTINA

20. minut – (38:40) KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Uspela je Valensija serijom od 9:0 da samnji Zvezdinu prednost sa 11 poena na samo 2

18. minut(33:40) Grin i Abalde su bili sigurni sa linije penala i smanjili Zvezdinu prednost na 7 poena

17. minut – (29:40) Dangubić je odličan na šutu večeras, postigao je još jednu trojku i vratio Zvezdu na +11

15. minut – (25:34) Vezali su domaći igrači tri poena nakon pauze od tri i po minuta, Antić je nakon toga bio polovičan na liniji penala

13. minut(22:33) I zvezda je sada ispunila bonus, ali se crveno-beli odlično brane i ne dozvoljavaju domaćima da dođu do koša već 3 minuta

12. minut – (22:33) Sviran je nesportski faul nad Brankom Lazićem, što je on iskoristio i pogodio oba puta sa linije penala, a onda su domaći igrači serijom faulova poslali Dobrića na liniju penala, što je i on iskoristio oba puta, i odveo Zvezdu na plus 11

11. minut – (22:29) Davidovac je sjajno ukrao loptu i preneo je na polovinu Valensije nakon čega je fauliran Dobrić, iskoristio je samo jedan penal, ali je onda nakon drugog promašaja došao do ofanzivnog skoka i odveo Zvezdu na plus 7

I ČETVRTINA

10. minut – (22:26) KRAJ PRVE ČETVRTINE!

9. minut – (16:20) Antić precizan sa osam metara!

7. minut(12:15) Ročesti je već stigao do 7 poena i tako uvećao Zvezdinu prednost, a onda je i Dangubić bio precizan oba puta sa linije penala

5. minut(9:11) Crveno-beli istopili prednost Valensije i stigli do prvog vođstva trojkom Ročestija, zbog čega je trener domaćih zatražio tajm-aut

3. minut (7:2) Bjelica je morao na klupu jer je već zaradio dve lične greške, nakon toga je pogodio San Emeterio, a onda i Tomas trojku

1. minut (2:2) Počela je utakmica, prvi napad je pripao crveno-belima, ali ga nije iskoristio Bjelica, da bi na drugoj strani pogodio Dubljević uz faul, a onda na drugoj strani i Dangubić

SASTAVI:

VALENSIJA:Tomas, Puerto, Abelde, Diot, Van Rosom, Rudež, Dubljević,, Vives, Martinez, San Emeterio, Pleis, Vilijams, Sestre, Grin, Dornekamp, Hlinason.

ZVEZDA: Kešelj, Radičević, Dangubić, Davidovac, Lazić, Antić, Dobrić, Feldin, Janković, Ročesti, Lesor, Jovanović, Bjelica.