30.12.2017 u 04:50
0

ZVEZDI DOBRO STOJI ARMANI: Crveno-beli napravili senzaciju i pobedom u Milanu završili prvi deo Evrolige!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Milano 91:88 (29:15, 16:25, 16:20, 30:28) u 15. kolu Evrolige i šestom pobedom završili su prvi deo regularne sezone najkvalitetnijeg takmičenja na kontinentu.

Odlično su izabranici Dušana Alimpijevića počeli utakmicu u toku prvih 20 minuta nekoliko puta su imali 17 poena prednosti, ali su u poslednja tri minuta velikim padom dozvolikli Milanu da smanji na tri razlike. Na odmor se ipak otišlo vođstvom gostiju 45:40.

Milano je u trećoj četvrtini pretio, iako je Zvezda imala i plus 10 (55:45), domaći tim je dva puta prilazio na tri poena zaostatka da bi se u poslednju četvrtinu ušlo sa 61:60 za crveno-bele.

Poslednja četvrtina počela je trojkama Bjelice, Lazića i Dangubića, inače prvim za goste u nastavku meča, pa su šest minuta pre kraja gosti vodili 72:64.

Zvezda je od tada igrala vrlo mudro, gurala loptu pod koš, gde je Bjelica pravi probleme odbrani domaćih, koji se nikako nisu predavali, pa su 47 sekundi pre kraja posle trojke Micova izjednačili na 83:83.

Tada su pogodili Feldin i Bjelica i Ročesti za vredan trijumf u Milanu.