Izvor:
27.01.2018 u 03:03
0

VELIKA DRAMA U DUELU BRATSKIH KLUBOVA: Zvezda stigla do prve pobede protiv Olimpijakosa!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Olimpijakos (89:78) u meču 20. kola Evrolige

Zvezda sada ima osam pobeda i 12 poaza, dok je Olimpijakos upisao sedmi poraz uz 13 trijumfa.

Meč je imao dva potpuno različita poluvremena. U prvom je dominirala Crvena zvezda. Maksimalno su izabranici trenera Dušana Alimpijevića koristili raspoložene igrače u napadu i činjenicu da su u odbrani potpuno usporili i otuprli napad Olimpijakosa. U nastavku je sve bilo drugačije.

Trener Zvezde Dušan Alimpijević isključen je 17 minuta pre kraja zbog prigovora i dve tehničke greške. Ekipu je do kraja meča vodio Milenko Topić, a Grci su serijom 10:0 na kraju treće deonice preuzeli vođstvo i kontrolu dešavanja na parketu.

Zvezda se vratila u poslednjih 10. minuta. U brzoj igri pogodili su domaći neke bitne šuteve, posebno trojka Enisa i zicer Omića i ostvarili vredan trijumf

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA

40. minut – (89:78) KRAJ UTAKMICE U "PIONIRU"! Crvena zvezda u veoma dramatičnoj završnici stigla do prve pobede protiv bratskog Olimpijakosa!

39. minut – (85:75) Provukao se Dangubić pored Papanikulau i sjajno pogodio, Milutinov promašuje oba slobodna bacanja, dok Bjelica na drugoj strani pogađa, a nakon toga i Enis pogađa novu trojku za delirijum u "Pioniru"

37. minut – (78:75) Papanikulau siguran sa linije penala, ali Omić uzvraća novom dvojkom

36. minut – (76:71) Dilan Enis iz velike daljine pogađa trojku za novo vođstvo Zvezde, odmah potom pogađa i Alen Omić za dva i vodi crveno-bele na plus 5

35. minut – (69:68) Sjajna odbrana crveno-belih nakon čega Lesor pogađa i ponovo donosi prednost Zvezdi

34. minut – (67:68) Sjajna rampa Lesora nakon čega iz kontre pogađa Jankoviću za Zvezdinu seriju od 6:0

33. minut – (65:68) Bjelica sa linije penala smanjuje prednost Olimpijakosa na minus 3

31. minut – (57:65) Pogađa Roberts za dva i povećava prednost svoje ekipe na plus 8

III ČETVRTINA

30. minut – (57:63) KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

29. minut – (57:61) Milutinov zakucava za vođstvo Olimpijakosa posle dugo vremena, a onda je i Vilčer bio precizan za tri poena

28. minut – (57:56) Prelep ulaz i pogodak Dobrića, ali u sledećem napadu Strelnijeks ostaje sam nakon ofanzivnog skoka i pogađa za tri

27. minut – (55:53) Milutinov i Vilčer lagano pogađaju i smanjuju Zvezdinu prednost

27. minut – (55:49) Fenomenalan pogodak Jankovića sa poludistance

25. minut – (53:46) Ostao je Papanikulau sam na šutu za tri poena što je iskoristio

23. minut – (45:41) Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević je pobesneo nakon odluke sudija da dosude slobodna bacanja za ekipu Olimpijakosa zbog čega je ušao na pola terena i dobio dve tehničke greške, nakon čega je isključen i poslat u svlačionicu, a Roberts je to iskoristio i sva četiri puta bio siguran sa linije penala

23. minut – (45:37) Spanulis prvi otvara poenima drugo poluvreme dalekom trojkom, dok je Davidovac na drugoj strani bio siguran za dva

21. minut – (43:34) Počelo je drugo poluvreme, otvorili su ga Spanulis i Bjelica ličnim greškama koje su obojici treće na ovom meču

II ČETVRTINA

20. minut – (43:34) KRAJ PRVOG POLUVREMENA U "PONIRU"!

18. minut – (41:31) Branko Lazić je morao na klupu jer je već napravio tri lične greške, a onda je i trener Zvezde Alimpijević zatražio tajm-aut, nakon čega je Spanulis pogodio za tri poena, ali je odmah u sledećem napadu Davidovac pogodio 2+1 i ponovo vratio svoj tim na +10

17. minut – (38:26) Janković se sjajno oslobio Printezisa ispod koša i pogodio za plus 12, dok na drugoj strani Strelnijeks promašuje za dva

15. minut – (35:24) Milutinov pogađa jedno od dva slobodna bacanja, dok se Enis na drugoj strani potpuno razigrao i postigao svoj 9 poen

13. minut – (33:23) Enis postiže trojku sa velike daljine za prvu dvocifrenu prednost , ali Vilčir odmah na drugoj strani postiže lagane poene, da bi Enis ponovo doneo Zvezdi +10

12. minut – (28:21) Omić postiže svoje prve poene u crveno-belom dresu

12. minut – (26:21) Davidovac pogađa uz faul koji nije iskoristio, ali se Omić izborio za novi napad Zvezde, koji domaći igrači nisu uspeli da iskoriste

I ČETVRTINA

10. minut – (24:20) KRAJ PRVE ČETVRTINE!

9. minut(21:20) Na parket ulazi Alen Omić koji je izazvao različite reakcije navijača Zvezde, dok su mu simaptizeri pružili veliku podršku sa severa se začuli "odlazi"

9. minut (21:20) Papanikulau donosi izjednačenje gostima iz Pireja sa linije za slobodna bacanja, ali je Dobrić na isteku napada i iz veoma teške pozicije uspeo da pogodi za tri od tablu

7. minut (18:16) Rafalna paljba sa obe strane, prvo su igrači Olimpijakosa odgovorili trojkom Dangubića, da bi im na isti način uzvratio Ročesti, a onda ponovo u sledećem napadu van linije 6,75 bili precizni igrači Olimpijakosa

5. minut (15:10) Dangubić pogađa dve vezane trojke iz dva pokušaja od čega je druga bila uz faul, što je Nemanja iskoristio, a onda i Lesor sjajno pogodio pored Milutinova za seriju od 9:0

3. minut – (6:10) Košarkaši Olimpijakosa po drugi put pogađaju trojku i sada stižu do plus 4

1. minut – (4:3) Počela je utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić". Ovu utakmicu poenima je otvorio Ročesti i doveo Zvezdu u prvo vođstvo, ali je Spanuls odmah odgovorio trojkom u sledećem napadu, da bi Ročesti ponovo pogodio i doneo prednost svojoj ekipi