KREĆE MUNDIJAL: Rusija protiv Saudijske Arabije na startu!

 

 

 Svetsko prvenstvo u fudbalu, 21. po redu, kreće večeras u Moskvi, na stadionu "Lužnjiki", utakmicom između domaćina Rusije i Saudijske Arabije, a titulu brani Nemačka.

Posle osam godina među 32 najbolje selekcije na planeti je i Srbija, koja na turniru startuje u nedelju protiv Kostarike u Samari, a rivali u E grupi su joj i Brazil i Švajcarska.

 Pored Samare i Moskve, utakmice na najvećoj smotri fudbala u Rusiji igraće se u još devet gradova - Njižnjem Novgorodu, Volgogradu, Jekaterinburgu, Saransku, Rostovu na Donu, Kaljiningradu, Kazanju, Sočiju i Sankt Peterburgu, s tim da ruska prestonica daje dva stadiona - Oktritije arenu i Lužnjiki.

 Za velelepna, moderna zdanja i okolnu infrastrukturu Vlada Rusije uložila je čak 20 milijardi dolara, svi su u državnom vlasništvu i sa najvišim kriteterijumima FIFA, uz maksimalne mere bezbednosti, pa se očekuje da organizacija bude na vrhunskom nivou.

Titulu prvaka sveta brani Nemačka, a dugačak je red glavnih izazivača.

 Tu su petostruki šampion Brazil, potom Argentina, Francuska, Belgija, evropski prvak Portugalija, Španije koja je pred start takmičenja smenila selektora Ðulena Lopetegija i postavila Fernanda Jera, ali možda i neke druge selekcije koji iz potaje čekaju svoju šansu.

 Za Srbiju bi veliki uspeh bio da prođe grupnu fazu, što će biti mnogo lakše ako na startu savlada nezgodnu Kostariku pre utakmica protiv Švajcarske 22. juna u Kaljiningradu i pet dana kasnije Brazila u Moskvi.

Pre 17 sati, za kada je zakazan početak utakmice Rusija - Saudijska Arabija pred 80.000 gledalaca na Lužnjikiju, biće upriličeno svečano otvaranje Mundijala uz prigodan program sa britanskom pop zvezdom Robijem Vilijamsom u centru pažnje.

Sastav grupa na SP:

A grupa: Rusija, Urugvaj, Egipat, Saudijska Arabija.

B grupa: Španija, Portugalija, Maroko, Iran.

C grupa: Francuska, Danska, Peru, Australija.

D grupa: Argentina, Hrvatska, Island, Nigerija.

E grupa: Brazil, Švajcarska, Kostarika, Srbija.

F grupa: Nemačka, Meksiko, Švedska, Južna Koreja.

G grupa: Belgija, Engleska, Panama, Tunis.

H grupa: Poljska, Kolumbija, Senegal i Japan.

 

Izvor: Tanjug
Foto: Wikipedia

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Petak
04:30 Rano jutro
06:45 Dobro jutro Srbijo
11:10 TOP SHOP
11:30 Parovi - Jutarnja kafica
11:55 Vesti
12:00 Parovi - Jutarnja kafica
12:55 Vesti
13:05 Parovi - Jutarnja kafica
13:50 Dnevnik
14:10 Parovi
14:30 Serija: Suze moje sestre
15:20 Posle ručka
16:00 Vesti
16:10 Posle ručka - nastavak
17:30 Telemaster
18:10 Glamur
18:30 Kviz: Naslovna strana
19:00 Upoznajte parove
21:00 Kviz: Soba sreće
22:00 Parovi - Vruća stolica
02:30 Parovi - Live