07.04.2019 u 18:50
0

EVROPSKI KUP: Srpski kajakaši pokupili sve medalje!

Srpski kajakaši osvojili su šest medalja u Skoplju na prvom takmičenju Evropa kupa na divljim vodama.

Najuspešniji je bio Sreten Biljić koji je pobedio u spustu u konkurenciji K1, pošto je stazu u drugoj vožnji izveslao u najboljem vremenu od 43 sekunde i 30 stotinki.

Drugo mesto pripalo je takmičaru Bosne i Hercegovine Dušanu Mačkiću, dok su trku na trećem mestu završila čak dvojica srpskih takmičara Marko Marjanović i Alen Tahirović.

Pavle Zdravković osvojio je bronzanu medalju u C1, a srebrnu u C2 zajedno sa Ognjenom Dimitrijevićem.

U konkurenciji dama, Elena Petrović osvojila je drugo mesto.

Izvor: Tanjug