25.06.2017 u 21:31
0

„Delfinima“ niko nije ni do kolena: Srpski vaterpolisti odbranili trofej u Svetskoj ligi!

Vaterpolisti Srbiji ne daju tron, peti put u nizu su šampioni Svetske lige, pošto su u finalu pobedili Italiju sa 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 3:2 ).

Ovo je delfinima 11. ukupna zlatna medalja na 16 izdanja Svetske lige. a peta u nizu. Nije bilo lako alu su puleni Dejana Savića nastavili dominaciju, već pet godina sede na tronu Svetske lige.

Gubila je Srbija 4:0, ali su naši momci napravili čudesan preorket za 5:2. Mitrović, Pijetlović i Prlinović serijom od 3:0 su smanjili na 4:3. Potom je Subotić izjednačio pa prekrenuo na 5:4. Mogao je Rašović da nas odeven na 7:5 nakon kontre, ali nije uspeo. Srećom, to nas nije koštalo, Mitrović nam je u finišu treće četvrtine doneo vođstvo od 7:5. Italijani su prišli na gol minusa, a onda je 13 sekundi pre kraja četvrtine Filipović levicom razneo mrežu "azura" za 8:6 pred poslednju deonicu.

Bilo je drame u finišu. Italijani su serijom 2:0 prvo poravnali na 8:8 u poslednjoj četvrtini, a onda je Finjoli preokrenuo na 9:8. Pijetlović nas je potom vratio u igru, a onda i doneo preokret 9:8 na dva minuta pre kraja utakmice.

"Azuri" su novim golom najavili triler finiš (9:9), međutim, sevnula je nova majstorija Pijetlovića za konačnih 10:9 i novo zlato Srbije.

Bronzanu medalju osvojila je Hrvatska, pobedom nad SAD sa 10:4.