22.10.2017 u 22:53
0

RAGBI: Srbija izgubila od Austrije!

Ragbi reprezentacija Srbije izgubila je danas u Beču od nacionalne selekcije Austrije sa 27:25 (17:15).

Austrijski ragbisti ušli su u susret sa Srbijom veoma obazrivo, pošto je srpska reprezentacija važila kao snažan protivnik, jer Austrijanci u četiri dosadašnja duela nisu uspeli da je pobede.

Prošle sezone ih je poraz u Beogradu kostao ulaska u Konferenciju 1.

Austrijska reprezentacija, koja je bila gotovo potpuno izmenjena od one prošle sezone, brzim napadima iznenadila je srpski tim već u prvim minutima.

Fulbek Benjamin Prečlik zadao je ogromne probleme srpskoj odbrani te je već nakon 14 minute bilo 17:0 za Austriju.

Nakon toga usledila je bolja igra srpske reprezentacije, koja je iskoristila nesigurnosti austrijskih lajnautova.

Srbija je vršila ogroman pritisak na austrijsku odbranu i zahvaljujući Tomasu Cvijanoviću i Urošu Babiću smanjila je rezultatsku razliku na 17:15 do kraja poluvremena.

U drugo poluvreme Austrija je ušla sa "svežim" sastavom, koji je ušao u otvoren "okršaj" sa gostima.

Nakon duže faze napada Austrija je uspela da zauzme 22 metara dela terena gostiju, ali je potom kapiten dobio žuti karton i morao da pauzira.

Srbija tu fazu nije znala da u potpunosti iskoristi, te je austrijski tim potom ostvario prednost od 9 poena.

Srpski tim do kraja susreta nije uspeo da okrene utakmicu u svoju korist, pa je izgubio na gostovanju u Beču sa 27:25.

Ova pobeda je u Austriji označena kao istorijska.

Izvor: Tanjug.rs