TENIS: Novak Đokovović igraće sutra protiv Iga Ambera!

 

"Srednja nedelja" je dan kada se na Vimbldonu po tradiciji ne igraju mečevi, ali se zato bitke nastavljaju u ponedeljak, mečevima osmine finala.

Na takozvani "manični ponedeljak", na teren će i branilac titule, Novak Đokovič, koji je prethodno u prvoj nedelji pobedio Filipa Kolšrajbera, Denisa Kudlu i Huberta Hurkača.

I kao što se i očekivalo, organizatori su odlučili da najbolji teniser sveta ponovo bude izostavljen iz programa na Centralnom terenu.

Novak će meč osmine finala protiv Francuza Iga Ambera igrati na Terenu 1 i to kao treći i poslednji u ponedeljak. Pre njega na teren će Serena Vilijams protiv – Karle Suarez Navaro, te Simona Halep i mlada Amerikanka Kori Gof.

Đoković ne mora da gleda u nebo, njegov meč svakako neće biti u problemu sa kišom koja je počela da pada u nedelju kasno uveče.

Teren 1 od ove godine ima pokretni krov, tako da bi u slučaju lošeg vremena, mečevi mogli da se nastave posle dvadesetak minuta, dok se pokretni krov ne razvuče.

Prva nedelja turnira je što se tiče vremena bila idealna, bilo je sunčano, ne i pretoplo, maksimalno 27 stepeni, ali meteorolozi za drugu nedelju najavljuju mogućnost povremenih pljuskova, i to od srede ka završnici turnira.

Raspored, ponedeljak 08. juli:

Central kort (početak 14.00)

Žoao Souza – Rafael Nadal
sledi Džoana Konta – Petra Kvitova
sledi Mateo Beretini – Rodžer Federer

Teren 1 (od 14.00)

Serena Vilijams – Karla Suarez Navaro
sledi Simona Halep – Kori Gof
sledi Novak Đoković – Igo Amber

Teren 2 (od 12.00)

Ešli Barti – Alison Risk
sledi Karolina Muhova – Karolina Pliškova
sledi Kei Nišikori – Mihail Kukuškin

Teren 3 (od 12.00)

Jelina Svitolina – Petra Martić
sledi David Gofan – Fernando Verdasko
sledi Gvido Pelja – Miloš Raonić

 

 

Izvor: B92
Foto: Twitter/printscreen@Depelotaparada_

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Subota
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
10:00  Parovi - Kućni savet
11:00  Prelo u našem sokaku
11:55  Vesti
12:00  Prelo u našem sokaku
12:55  Vesti
13:00  Prelo u našem sokaku
14:00  Vesti
14:05  Čađava mehana
15:30  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Glamur Specijal
19:00  Upoznajte Parove
21:00  Parovi - Live
02:30   Parovi - Noćobdije
04:30  Rano jutro