UMALO TRAGEDIJA: Povređena beba stara mesec dana u autobusu GSP-a!

Beba stara nekoliko meseci povređena je kada je u autobusu na liniji 23 u Beogradu u toku vožnje ispala iz kolica, javili su beogradski mediji.

Nesreća se dogodila sinoć oko 21 sat dok je autobus prolazio kroz Takovsku ulicu.

Dete je prevezeno u Urgentni centar, ali u Hitnoj pomoći nisu mogli da preciziraju stepen povreda.

Prema pravilniku GSP “Beograd”, Odlukom o javnom linijskom prevozu, članom 38, propisano je da putnik u vozilo javnog prevoza može uneti dečja kolica i drugi prtljag koji svojim dimenzijama i svojstvima ne ugrožava sigurnost putnika. Na ovu odluku naslanja se i Pravilnik o obavezama saobraćajnog osoblja GSP, kojim je propisano da putnik može unositi u vozilo sklopljena dečja kolica.

Prema pravilima, kolica treba da budu sklopljena, a deca u naručju. U GSP preporučuju roditeljima da ulaze na prednja vrata da bi im šofer pomogao, o čemu je Kurir već pisao u nekoliko navrata.

 

Izvor: Kurir
Foto: Arhiva

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Četvrtak
04:30  Rano jutro  
06.45  Dobro jutro Srbijo  
11:30  Provodadžija  
11:55  Vesti  
12:05  Provodadžija  
12:55  Vesti  
13:05  Novajlije reality  
13:55  Vesti  
14:10  Serija: Suze moje sestre (R)  
15:15  Posle ručka  
17:30  Telemaster  
18:10  Serija: Suze moje sestre  
19:00  Čađava mehana  
20:00  Upoznajte Novajlije  
21:00  Provodadžija  
22:00  Sudbine  
23:00  Novajlije reality