URAĐENO: Tramp potpisao dekret o izraelskom suverenitetu nad Golanom!

Predsednik SAD Donald Tramp potpisao je danas dekret kojim se priznaje izraelski suverenitet nad Golanskom visoravni. 

Tramp je prošle sedmice najavio ovaj potez u Tvitu, rekavši da je vreme da SAD preduzmu taj korak nakon 52 godine izraelske kontrole nad strateškom visoravni na granici sa Sirijom.

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu koji se nalazi u poseti SAD mesecima je tražio takvo priznanje.

Trampova odluka daje mu politički podsticaj samo nekoliko nedelja pre nego što se očekuje održavanje izbora u Izraelu.

Golansku visoravan je Izrael zauzeo od Sirije u bliskoistočnom ratu 1967. godine.

Ujedinjene nacije smatraju Golansku visoravan, koju Izrael kontroliše, okupiranom teritorijom.

Izvor: Tanjug
Foto: Arhiva

 

 

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Subota
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
09:00  Novajlije reality
11:00  Prelo u našem sokaku
11:55  Vesti
12:00  Prelo u našem sokaku
12:55  Vesti
13:00  Prelo u našem sokaku
14:00  Čađava mehana
15:30  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Serija: Suze moje sestre
19:15  Glamur specijal
20:00  Provodadžija
21:00  Čađava mehana
22:00  Sudbine
23:00  Novajlije reality