parovi prijava happy zvezda prijava kviz

PUTUJTE BEZBEDNO: Ovo su najsigurnija sedišta u autu, vozu i autobusu!

Kada putujete jedna od najvažnijih stvari je da se osećate sigurno kojom god vrstom prevoza da putujete.

Kada je u pitanju transport, u većini slučajeva razmišljamo o udobnosti tokom putovanja. Ipak, ne treba zaboraviti na bezbednost, jer svako vozilo ima mesta gde se najverovatnije neće povrediti u nesreći.

Auto

Sigurna sedišta: na zadnjem sedištu iza vozača i na sredini, jer je ovaj deo automobila najmanje deformisan u padu ispred prednje strane.

Opasne sedišta: pored vozača, jer u nezgodnom trenutku, vozač refleksno pokušava da izbegne sudar, a osoba koja sedi pored njega će biti u opasnosti.

Voz

Sigurna sedišta: bliže sredini kola. Bolje je da odaberete 5. ili 6. vagon, bliže sredini voza, pošto u sudaru prvi i zadnji vagoni ili se deformišu ili izlete iz šina.

Opasna sedišta: sedišta u pravcu putovanja, pošto je manje šanse da padnete kod naglog kočenja

Autobus

Sigurna sedišta: Krajnja sedišta u sredini autobusa, koja se nalaze u pravcu putovanja, budući da su prilično udaljena od vozača.

Opasne sedišta: prva dva redova sedišta često prođu kroz ogromni vetrobran. Isto važi i za mesta pored prozora i vrata. Zadnji red sedišta je opasan u slučaju udarca iza.

 

Izvor:Telegraf.rs
Foto:Pixabay

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Utorak
04:30 Dobro jutro Srbijo
11:00 Čađava mehana
11:55 Vesti
12:05 Provodadžija
12:55 Vesti
13:10 Provodadžija
14:05 Beni Afet serija
15:55 Vesti
16:05 POSLE RUCKA
17:50 Telemaster
18:30 Kviz: Naslovna strana
19:00 Glamur
19:15 UPOZNAJTE PAROVE
21:00 PROVODADZIJA
22:05 U KORAK SA PAROVIMA
23:00 LUDA KUCA
24:30 Erotski film