
PREMINULA OPERSKA DIVA: Svet je ostao bez jednog od najboljih koloraturnih soprana, evo po kojim ulogama ćemo je pamtiti!
Tokom karijere imala je preko 600 nastupa
PROČITAJTE JOŠ: EKSKLUZIVO ZA HAPPY TV MILAN POPOVIĆ O ODNOSU SA SEVERINOM: Ličnu sujetu i ego treba da ostavi po strani, dobrobit deteta je najvažnija
Edita Gruberova, jedan od najlepših koloraturnih soprana na svetu, dugogodišnja članica Bečke opere, preminula je u 75. godini u svom domu u Cirihu.
PROČITAJTE JOŠ: EKSKLUZIVNO U VEČERAŠNJEM „GLAMURU“ SAZNALI SMO : Ovo je neostvarena želja Ane Bekute! Evo ko od pevača zarađuje najveći bakšiš (FOTO)
Rođena u Bratislavi, Edita je debitovala na sceni u rodnom gradu kao Rozina u “Seviljskom berberinu”.
Prvi put je nastupila na sceni Bečke opere 1970. godine i to kao Kraljica noći u Mocartovoj “Čarobnoj fruli”, a ovu uogu na istoj sceni je ponovila skoro 70 puta,a sa njom je prvi put ušla i u Metropoliten.
U sam vrh svetske opere pobila se 1976. kao Zerbineta iz Štrausove “Arijadne na Naksosu” koju je izvela 97 puta u Bečkoj operi koja je postala njena kuća i gde je zabeleženo da je tokom karijere imala 600 nastupa.
Njena poslednja opera u Beču bila je naslovna uloga u “Ani Bolen” 2015, a tri godine kasnije održala je slavljenički koncert u Bečkoj državnoj operi kojim je obeležila pola veka karijere.
Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

BORBA ZA TRON: Ko sve nastupa u večerašnjem prvom polufinalu Evrosonga?
