
Foto: R. R./ATAImages
CEO REGION U SUZAMA: Estrada i građani se u Sarajevu opraštaju od Halida Bešlića
Na komemoraciji u Narodnom pozorištu Sarajevo kolege, prijatelji i poštovaoci oprostili su se u suzama od pevača čija je muzika spajala region
Estrada, muzičari, političari, sportisti i građani iz celog regiona okupili su se danas u Sarajevu, na poslednjem ispraćaju legende narodne muzike, Halida Bešlića.
U Federaciji BiH i Brčko distriktu proglašen je Dan žalosti povodom smrti pevača koji je decenijama osvajao publiku svojim glasom, pesmama i skromnošću, i bio rado viđen gost od Triglava do Đevđelije.
Komemoracija je održana u Narodnom pozorištu Sarajevo, a sahrana je zakazana za 15 časova na gradskom groblju Bare. Tokom komemoracije Halidovi prijatelji, kolege i članovi porodice evocirali su uspomene na njegov život i karijeru, dok su emocije preplavile salu, naročito tokom obraćanja njegovih unuka.
Na Pozorišnom trgu Susan Sontag brojni građani pratili su prenos komemoracije putem LED ekrana, nakon čega je usledila molitva u haremu Gazi Husrev-begove džamije.
Dirljive reči uputili su brojni umetnici.
PROČITAJTE: BILA SAM UPLAŠENA, ALI SINOĆ JE SVE NESTALO: Marija Mikić progovorila o bivšem, pa otkrila da posećuje psihologa
Tekstopisac Fahrudin Pecikoza u suzama se obratio Halidovom sinu Dinu rekavši:
– Pitao si me kako ćemo bez Halida. Nisam našao taj odgovor.
Pevač Dino Merlin prisetio se poslednjih trenutaka sa prijateljem:
– Smejali smo se da prevarimo bol i smrti.
Glumac Enis Bešlagić istakao je da Halid nije samo sarajevski, ni samo bosanski pevač, već da je njega sam Bog poslao na zemlju.
Nakon komemoracije, Željko Joksimović i njegova supruga Jovana istakli su da im Halid već nedostaje, dok je Selma Bajrami rekla da „ne postoje reči kojima se može oprostiti od takvog čoveka“.
Haris Džinović i Neda Ukraden prisetili su se zajedničkih trenutaka i poručili da će „Halid večno ostati među nama“.
Prisutni su bili i Zorica Brunclik sa suprugom Kemišom, te Emir Hadžihafizbegović, koji je rekao da „za Halidom ne plače samo Bosna, nego cela bivša Jugoslavija“.
Muzički producent Aleksandar Milić Mili opisao je Bešlića kao „dobrotu koja je pevala“.
Građani širom regiona, u Sarajevu, Beogradu i Zagrebu, oprostili su se od Bešlića uz suze, aplauze i njegove pesme, potvrđujući da će Halidov glas zauvek ostati deo zajedničke muzičke baštine Balkana.

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike
ROĐENDAN PROVODI U TIŠINI NAKON GUBITKA OCA: Marija Šerifović danas puni 41 godinu
SA DEVITOM BIH UŠLA U BRAK: Nataša Bekvalac iskreno o muškim kolegama
OTKRILA VELIKE PLANOVE: Rada Manojlović staje na ludi kamen










