Izvor: BSC HAPPY
11.02.2023 u 16:01
0

Čelzi i Vest Hem podelil bodove 1:1 (1:1) u utakmici 23. kola Premijer lige! (FOTO)

Fudbaleri Čelzija odigrali su nerešenu utakmicu protiv Vest Hema 1:1 (1:1) u londonskom gradskom derbiju u okviru 23. kola Premijer lige.

Portugalski napadač iz redova Čelzija Žoao Feliks u 16. minutu na asistenciju Fernandeza donosi prednost svojoj ekipi, da bi nešto kasnije Emerson u 28. minutu doneo izjednačenje Vest Hemu i postavio, ispostavilo se konačan rezultat.

U ovom duelu Čelzi je bio bolji rival, kontrolisali su posed lopte, i imali potpunu dominaciju na sredini terena, o čemu najbolje svedoče 592 uspešna dodavanja od 654 pokušanih, nasptam 182 od 241 pokušanih sa strane „čekićara“.

Tanjug/AP Photo/David Cliff

„Plavci“ su bili bolji rival i što se tiče udaraca na gol, imali su značajno više šansi, ali odbrana Vest Hema uspešno je izvršavala svoje zadatke i nije dozvolila protivniku da još jednom zatrese njihovu mrežu.

U završnici meča, poništen je pogodak veziste „čekićara“ Čeha Tomaša Součeka zbog ofsajda, nakon intervencije iz VAR sobe.

POSTIGNUT USMENI DOGOVOR: Evo koji italijanski stručnjak preuzima reprezentaciju Brazila!

Nakon ovog remija Čelzi je deveti na tabeli Premijer lige sa 31 bodom, dok je Vest Hem 15. sa 20 bodova.