-1°C

Beograd

Izvor: HappyBSC

BARSA PALA U VALENSIJI Ni novi trener ne pomaže Kataloncima (VIDEO)

Fudbaleri Valensije su ostvarili veliku pobedu u 21. kolu Primere, jer su u derbiju na "Mestalji" sa 2:0 savladali Barselonu. Na taj način su se popeli na peto mesto, dok su Katalonci ostali prvi posle nekompletnog kola, ali Real ima šansu da ih pretekne ako barem osvoji bod protiv Valjadolida.

Igrači Barselone se ne nalaze u najboljoj formi u poslednje vreme. Pokazao je to Superkup Španije, u kom su eliminisani u polufinalu, kada je i smenjen trener Ernesto Valverde. Doveden je Kike Setijen, ali Barsa ni pod njegovim vođstvom nije bogzna kako unapredila igru. Tako je prošla u osminu finala Kupa kralja kroz "iglene uši", budući da je posle preokreta eliminisala Ibicu, ali protiv Valensije spasa nije bilo.

Nije to bio dan za prvotimce Barselone na "Mestalji", pogotovo se nije naigrao Lionel Mesi. A da će situacija za Katalonce biti teška, moglo je da se vidi i u prvom poluvremenu, kada je Valensija mogla do prednosti. Naime, u 10. minutu je Đerar Pike napravio faul, sudija je dosudio penal, a odgovornost je preuzeo Maksimilijano Gomez. Međutim, nije bio precizan fudbaler Valensije, pa je njegov udarac pročitao Mark Andre ter Štegen.

Ipak, nije taj promašaj negativno uticao na "slepe miševe", koji su do prednosti došli u 48. minutu. Tada je oštreo sa desne strane šutirao Maksimilijano Lopez, lopta je pogodila Đordija Albu i prevarila je Ter Štegena, pa je Barselona od početka drugog poluvremena morala da juri prednost.

Ali, nije uspela da ga stigne, jer je Valensija u 77. minutu postigla još jedan pogodak. Feran Tores je odlično odigrao do Lopeza, koji je sjajnim udarcem sa 15, 16 matirao golmana Barselone i postavio, ispostavilo se kasnije, konačan rezultat.

Doduše, mogla je pobeda Valensije da bude i ubedljivija, jer je samo par minuta kasnije Gabrijel Paulista pogodio protivničku mrežu, međutim njegov pogodak je poništen, pošto je prethodno napravio faul.

Kao što je bilo reči, Valensija je poslo ove pobede na petom mestu sa 34 boda, dok je Barselona na vrhu sa 43.