18°C

Beograd

Izvor: Blic

TRIJUMFALNI DEBI DEJANA STANKOVIĆA: Petrovićev čudesan gol presudio "brđanima"!

Ako se po jutru dan poznaje, Crvenu zvezdu sa Dejanom Stankovićem čeka lepa budućnost. Ali, ne treba ići predaleko, za početak je dovoljno reći da su crveno-beli na Banovom Brdu, rezultatom 2:0 savladali Čukarički i tako naneli "brđanima" prvi poraz na domaćem terenu u sezoni i to najviše zahvaljujući mladim fudbalerima i ubedljivom igrom u prvom poluvremenu.

NEKADAŠNJI SVETSKI BROJ JEDAN HVALI ĐOKOVIĆA: Tvrdi da može da dobije Rafu na RG

Obećali su čelnici Crvene zvezde da će mladi dobiti šansu, obećanje su ispunili i na pripremama, ali i na Banovom Brdu, protiv Čukaričkog. Ovoga puta to su bili Veljko Nikolić (20) i Željko Gavrić (19), igrači iz omladinskog pogona, koji su se priključili Njegošu Petroviću (20) i ostalim "starosedeocima" u startnih 11.

Ono što može da raduje navijače aktuelnog šampiona, osim činjenice da su mladi igrači dobili odličnu minutažu, jeste to što je upravo pomenuti trojac vodio ekipu do nove pobede.

POJAČANJE U ZVEZDI: Lukas novi plejmejker Z

Zvezdina dominacija od starta utakmice je već u petom minutu naplaćena na najbolji mogući način. Veljko Nikolić je posle loše intervencije Ćirkovića naleteo na loptu u kaznenom prostoru rivala i uz malu pomoć pomenutog defanzivca Čukaričkog, poslao je u mrežu.

Mlada i talentovana ekipa Čukaričkog, tek na momente je pokazivala zašto je uz subotnjeg rivala bila jedina ekipa bez poraza na domaćem terenu.

TRESE SE SVE U šPANIJI: Jovića otima njegov večiti rival Barselona

Nikolić i Gavrić su nastavili sa odličnim partijama, lako su rešavali situacije "1 na 1" i tako omogućili saigračima nove prilike. Posle jedne takve situacije i igranja Šapića rukom ispred gola domaće ekipe u 45. minutu utakmice, El Fardu Ben je loše izveo jedanaesterac, a intervencija Petrovića je ostavila nepromenjih 0:2 na semaforu.

BOMBA U HUMSKOJ: Iatorijski dan za Stankovića

Već u 14. minutu, crveno-beli su imali 2:0, pošto je Njegoš Petrović raspalio po lopti iz velike udaljenosti, a Đorđe Petrović, Njegošev vršnjak, nije imao šanse da sačuva gol Čukaričkog.

ZEMLJOTRES IZ FIFA Mančester siti izbačen iz Evrope!

Ulazak Ndiajea na samom startu drugog poluvremena doneo je domaćinu brzinu, što se dobro videlo u kontranapadima kojima su fudbaleri Čukaričkog pokušavali da zaprete protivniku. Upravo je Senegalac u 74. minutu utakmice imao najbolju šansu, kada je reč o fudbalerima u belom dresu. Iskoristio je dodavanje u prostor, utrčao je u šesnaesterac, zalomio Milunovića, ali na njegovu žalost, Milan Borjan je u poslednjem trenutku stigao do lopte.

U NIŠU KUP RADIVOJA KORAĆA: Danas polifinale

Crvena zvezda je iskontrolisala utakmicu do kraja bez problema, a vredna je pomena situacija iz 77. minuta kada je Željko Gavrić uz glasan i dugačak aplauz navijača mesto na terenu prepustio Mateu Garsiji, što samo potvrđuje da publika koja voli aktuelnog prvaka Srbije apsolutno podržava klupsku politiku ukazivanja šanse igračima iz sopstvenog pogona.

Dejan Stanković može biti izuzetno zadovoljan pobedom, ali i igrom na zvaničnom trenerakom debiju, a sledeću priliku da još dodatno popravi utisak imaće 22. februara, kada njegova ekipa dočekuje Vojvodinu.