29°C

Beograd

Izvor: Tanjug

POČELO JE! Italija razbila Tursku na otvaranju Evropskog prvenstva (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je selekciju Turske rezultatom 3:0 u prvom kolu grupe A Evropskog prvenstva.

U FOKUSU:

VAŽNO UPOZORENJE! U ovim delovima Srbije se očekuju obilne padavine

OČI U OČI: Sastanak Vučića i Kurtija u Briselu zakazan za utorak!

PATRIJARH SA NARODOM U CRKVI U BEOGRADU: Unapred smo pobednici ako se držimo za Hristove ruke! (VIDEO)

UKRAJINA POKREĆE RAT?! UBIJENA PETORICA RUSA! Napadnut stražarski punkt!

OVO MORA DA STANE! Marko Đurić oštro reagovao na gnusne natpise koji su osvanuli na crkvi u Prištini!

Izabranici Roberta Mančinija su u Rimu zasluženo slavili devetu uzastopnu pobedu – i to bez primljenog pogotka.

"Azuri" su bili znatno bolji rival, imali više od 20 udaraca, naspram tek nekoliko rivala i na kraju stigli do prva tri boda na kontinentalnoj smotri.

Do trijumfa su stigli u drugom poluvremenu, zahvaljujući prvo autogolu Meriha Demirala, a potom i sigurnoj realizaciji Čira Imobilea, odnosno Lorenca Insinjea.

Domaći su kontrolisali tok čitavog meča, a pobeda nad Turskom, od koje se očekivalo mnogo više, pre svega hrabrosti, ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Zanimljivo, ovo je prva utakmica u istoriji EURO-a u kojoj je Italija postigla tri pogotka.

Nakon uvodnih i relativno sporih 15 minuta, Italijani su počeli da prete i pokušavaju, najčešće udarcima iz daljine.

Tokom prvog poluvremena su u dva navrata, možda i opravdano tražili penale, međutim, sudija Makeli je procenio da gostujući igrači rukom nisu igrali namerno.

Do prvog pogotka stigli su u 53. minutu kada je Merih Demiral u želji da spreči da lopta stigne na drugu stativu nespretno reagovao i poslao je u sopstvenu mrežu.

U 66. minutu Imobile je duplirao vođstvo svoje reprezentacije. On je iskoristio odbitak nakon šuta Spinacole i postigao prvi gol za Italiju na velikim takmičenjima.

Činilo se da je Italija nakon toga mogla da da gol kad god je želela, a novi je došao u 79. minutu, posle velike greške golmana Čakira.

Njega su brzo kaznili Berardi, Barela, Imobile i pre svih Insinje, koji je loptu poslao u malu mrežu i potvrdio trijumf, 3:0.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.