Izvor: Arenasport.com
08.03.2023 u 07:44
0

„Orlovi“ pojeli Belgijance, Rafa Silva i Ramos u spektaklu odveli Benfiku u četvrtfinale Lige šampiona

Benfika je mnogo bolji tim od Klub Briža, posle slavlja u Belgiji (2:0), bilo je samo pitanje na kako efektan način će lisabonski "orlovi" overiti plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Benfika je mnogo bolji tim od Klub Briža, posle slavlja u Belgiji (2:0), bilo je samo pitanje na kako efektan način će lisabonski „orlovi“ overiti plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Igrali su „kao da je 0:0“, majstorija petom Žoao Marija je poništio ofsajd, ali je su prolazak atraktivno rešili do kraja prvog dela Rafa Silva i Gonkalo Ramos, pa su na kraju slavili 5:1 (2:0).

Leteli su „orlovi“ po terenu, dominirali su u svakom aspektu jer su navijačima želeli da prirede još jedno slavlje. A, žurku je otvorio Rafa Silva u 38. minutu. Dobar prijem, uspešan dribling, a zatim je loptu spoljnom majstorski poslao u sam ugao. Gonkalo Ramos se u nadoknadi potrudio da navijači pevaju i na poluvremenu. Primio je dobar pas, izbio pred golmana Minjolea i lako ga matirao.

Nisu imali domaćini milosti prema gostima, ređale su se i prilike i golovi, Gonkalo Ramos je ubeležio 23. gol u sezoni, a Žoao Mario (penal) i Neres dotukli goste, koji su bar na kraju meča efektnim pogotkom Mejera mogli da sumiraju eliminaciju od ukupno 7:1 u 180 minuta.

LIGA ŠAMPIONA: Čelsi i Benfika prvi par četvrtine finala!