Izvor: Tanjug
19.02.2023 u 22:07
0

„HVALA ZA VATRU DUŠANE“ Tadić postigao jubilarni 100. gol za Ajaks u ubedljivoj pobedi protiv Sparte!

Fudbaleri Ajaksa pobedili su u Amsterdamu ekipu Sparte 4:0 u meču 22. kola holandskog prvenstva.

Kapiten Ajaksa i srpske reprezentacije Dušan Tadić postigao je dva gola na ovom meču i imao je jednu asistenciju. Srpski fudbaler se upisao u strelce u šestom i 64. minutu iz penala.

Ajaks je na svom zvaničnom Tviter nalogu objavio da je ovo bio stoti gol Tadića u dresu Ajaksa.

Usledio je i odgovor srpskog reprezentativca.

Golove za Ajaks postigli su Kenet Tejlor u 27. minutu na asistenciju Tadića i Mohamed Kuduz u 84. minutu.

Ajaks je trenutno drugi na tabeli sa 46 bodova, dok je Sparta šesta sa 37.

Klub iz Amsterdama će u narednom kolu gostovati Viteseu, dok će Sparta dočekati Utreht.