4°C

Beograd

Izvor: Telegraf.rs

ŠAMPION ABA LIGE POKLEKAO U FINIŠU: Hrabara Zvezda pala u Barseloni!

Šampion ABA lige odigrao je odlično u Blaugrani, ali je poklekao u finišu utakmice posle jedne trojke na 45 sekundi pre kraja

Košarkaši Crvene zvezde su odlično odigrali u Barseloni u 21. kolu Evrolige, ali su doživeli poraz u samom finišu sa 86:82

Crveno-beli su igrali potpuno rasterećeno, jer su desetkovani otputovali u Španiju, i imali su priliku i za pobedu.

Na minut pre kraja Barselona je imala 83:80, a Zvezda promašuje napad, tačnije Braunu lopta izlazi iz obruča. Ribas u sledećem napadu daje trojku za 86:80 na 46 sekundi pre kraja. Usledio je tajmaut Šakote.

Zvezda je krenula u napad, lopta je otišla u aut, a Zvezdi je ostalo 7 sekundi za napad. Punter je krenuo hrabro, ali je promašio i to je bio kraj.

Inače, crveno-beli pred su pred ovaj meč imali dosta problema sa povređenim igračima, (Davidovac, Odžo, Kuridža, Čović, Perperoglu), a pred put na meč sa jednim od kandidata za najviši plasman u EL, razboleo se i kapiten Branko Lazić koga je “slomio”virus. Tako da su igrali sa smo 10 igrača.

Ipak, pružili su odličan otpor timu koji figurira za fajnal for. Osim prve četvrtine (29:19) koju su odigrali slabo, ostali deo utakmice su čak i nadigrali Barselonu može se reći.