Izvor: Tanjug
13.12.2022 u 21:36
0

NOVI TRIJUMF „CRVENO-BELIH“ Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Žalgiris 77:73 u 13. kolu Evrolige!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Žalgirisa rezultatom 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15) u meču 13. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Luka Vildoza sa 27 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 21. Kod gostiju, najbolji je bio Kenan Evans sa 18, dok su Edgaras Ulanovas i Kevarijus Hajz dodali po 14.

Zvezda je povela na startu utakmice 2:0, ali je onda usledila serija Žalgirisa od 7:0. Gosti su u osmom minutu stigli do dvocifrene prednosti (17:7). Žalgiris je prvu četvrtinu dobio rezultatom 22:14. „Crveno-beli“ su zaigrali angažovanije u drugoj četvrtini, a u 14. minutu prišli su gostima na 24:27. Usledila je nova serija Žalgirisa za vođstvo od 33:24. Vildoza je postigao pet uzastopnih poena i digao navijače Zvezde na noge, a domaći su smanjili vođstvo gostiju na 32:33. Igralo se potom poen za poen, a Žalgiris je prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 37:36.

Žalgiris je bolje počeo treću četvrtinu i poveo 44:39 u 23. minutu. Gosti su održavali prednost, a u 27. minutu imali su vođstvo od 55:45. Crvena zvezda je zaigrala angažovanije u finišu ovog dela meča i poenima Nedovića i Dobrića uspela da smanji prednost Žalgirisa, koji je u poslednju četvrtinu ušao sa prednošću ode 58:56. Domaći košarkaši su preokrenuli rezultat početkom poslednje četvrtine, ali su se potom ekipe smenjivale u vođstvu, a Vildoza i Nedović su uglavnom postizali poene za Zvezdu. Na tri minuta pre kraja bilo je 71:71, a onda su domaći poveli 75:71. „Crveno-beli“ su u neizvesnoj završnici uspeli da sačuvaju prednost i da dođu 10. uzastopne pobede u svim takmičenjima.

Nagrada za najkorisnijeg igrača regularnog dela sezone u NBA ligi od danas nosi ime po legendarnom američkom košarkašu!

„Crveno-beli“ posle ovog trijumfa imaju skor od sedam pobeda i šest poraza u Evroligi. Ovo je deseta uzastopna pobeda Zvezde u svim takmičenjima, odnosno od kada je ekipu preuzeo Duško Ivanović. Žalgiris ima šest trijumfa i sedam poraza.

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige za dva dana u Beogradu dočekati Armani iz Milana, dok će Žalgiris na svom terenu igrati sa madridskim Realom.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.
Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: