Izvor: informer.rs
05.03.2023 u 19:43
0

ZVEZDA PRETRPELA TEŽAK PORAZ! Cibona šokirala crveno-bele u Zagrebu, NOVI UDARAC ZA PULENE DUŠKA IVANOVIĆA!

Košarkaši Cibone pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 85:81 u meču 20. kola ABA lige.

Imala je Zvezda veći deo meča prednost, ali preokrenula Cibona u poslednjoj četvrtini i uspela da dođe do velike pobede.

Cibona je od samog početka igrala hrabro to se videlo već u prvoj četvrtini kada su odlično šutevima stigli do vođstva, ipak Ognjen Dobrić je trojkom u zvuk sirene doneo prednost Zvezdi (22:24)

Gotovo identičan scenario gledali smo i u drugoj četvrtini. Ponovo je Cibona u drugom delu četvrtine preuzela incijativu.

Opet smo videli da Zvezda preuzima prednost u poslednjoj sekundi,a  ovaj put je trojku postigao Fakundo Kampaco.

U trećoj četvrtini Zvezda je održavala prednost i poslednji periood igre ušli su sa +6.

Činilo se da će crveno-beli da dođu do još jednog trijumfa, ipak Cibona je stigla do velikog preokreta zahvaljući izuzetnoj igre i tako su uspeli da savldaju aktuelnog šampiona ABA lige sa 85:81.

Heroj ove pobede je Borna Kapusta sa 24 poena, dok je Radovičić postigao 17 poena, a Mazalin 15.

U taboru crvene-zvezde najefikasniji je bio Filip Petrušev sa 15 poena.

TANJUG/ VLADIMIR ŠPORÈIÆ / nr

POSLEDNJA ČETVRINA

Pokazala je Cibona da bez obzira na na sve ne želi da se preda, te da može da parira Crvenoj zvezdi.

Uspeli su da da dođu  izjednačenja tri minuta pre kraja kada je Ivan Majcunić pogodio šut zha tri poena (73:73),  a zatim je CIbona preuzela i prednost (75:73).

Trojkom Krešimira Radončića, Cibona je došla do +5 (78:75), Duško Ivanović je potom zatražio tajm-aut.

Utakmica se završila rezulatatom 85:81 u korist Cibone.

TREĆA ČETVRTINA

Ponovo je Zvezda preuzela kontrolu u trećoj četvrtini. Ipak, mogla mnogo da odmakne svom rivalu.

Ponovo je drugom delu četvrtine Cibona prišla na -2, ali onda je usledila trojka Luke Vildoze (52:57).

Dva minuta pred kraj treće deonice, Cibona je ponovo stigla do izjednačenja.

Ipak, uspela je Zvezda da dođe do + 6 u poslednjem minutu zahvaljući trojci Nemanje Nedovića

DRUGA ČETVRTINA

Uozbiljila se Crvena zvezda u drugoj četvrtini. Najviše se istakao pljemejker Fakundo Kampaco, ipak ni igrači Cibone se nisu predavali.

Uspela Cibona da dođe do izjednačenja dva minuta pred kraj četvrtine kada je precizan bio Kapusta.

U poslednjim minutu Cibona je iskoristila greške Crvene zvezde i stigli su do prednosti košem Radončića.

Cibona je u tom momentu ušla u seriju od 10:0, nisu imali pravo rešenje igrači beogradskog tima.

Ipak, Fakundo Kampaco je pogodio za tri poena uz zvuk sirene i tako je Zvezda ponovo preuzela prednost (39:40)

PRVA ČETVRTINA

Ušla je Cibona bez respekta u ovaj meč. Krenuli su da šutiraju,  a najviše se istakao Lovro Mazalin.

Upavo zahvaljujući njemu Cibona je u jednom momentu došla do +4, ipak odmah je Hasan Martin smanjio prednost.

Nakon toga usledila je trojka Kapuste, i tako je cibona došla +5 (19:14).

Ipak naparavila je Zvezda seriju od 8:0, i preuzela prednost na meču kada je Dobrić dao trojku uz zvuk sirene (22:24)

15.30 – Dobrodošli na naš blog posvećen meču Crvene zvezde i Cibone.