26.02.2023 u 22:37
0

NOVI TROFEJ ZA VEĆ BOGATE VITRINE Mančester junajted pobedio je Njukasl sa 2:0 u finalu Liga kupa! (FOTO)

Fudbaleri Mančester Junajteda osvojili su Liga kup Engleske, nakon što su u finalu savladali ekipu Njukasla rezultatom 2:0 (2:0).

Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

U prilično napetoj utakmici, od starta se videlo da obe ekipe idu na pobedu.

Njukasl je igrao napadački, želeli su jako fudbaleri ove ekipe da podignu trfofej pred svojim navijačima, međutim kako je vreme prolazilo, a puta do gola Junajteda nije bilo, napetost u redovima Njukasla se povećavala.

Ipak, golove je postizao Junajted. Prvo je Kazemiro u 33. minutu doneo prednost „đavolima“ da bi Botman u šest minuta kasnije svojim autogolom postavio, ispostavilo se, konačan rezultat.

Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Odbrana Junajteda uspela je da zatvori prilaze svom golu, i rutinski privede meč kraju

Kako se utakmica koja se igrala na „Vembliju“ približavala poslednjem sudijskom zvižduku, tenzije su sve više rasle, pa je na kraju utakmice došlo i do sukoba igrača ove ekipe.

Mančester junajted je ovom pobedom osvojio svoj šesti trofej Liga kupa, prvi posle 2017. godine.