Izvor: Sportklub.rs
20.05.2023 u 09:49
0

VITEZOVI ZADALI PRVI UDARAC u finalu Zapada!

Vegas Golden Najtsi vode 1:0 u seriji u finalu Zapadne konferencije NHL lige. Tim iz Nevade bio je bolji posle produžetka od Dalasa 4:3 golom Breta Haudena.

Susret je bolje otvorila ekipa Dalasa. Gosti su prvu trećinu rešili u svoju korist golom Robertsona u 19. minutu.

Šveđanin Vilijam Karlson sredinom druge trećine poravnava skor, a isti igrač na početku poslednje deonice donosi prednost „Vitezovima“.

Meč u egal samo dva minuta kasnije vraća Finac Hinc, a novu prednost Vegasu donosi u 49. minutu Letonac Tedi Bluger.

I kada se činilo da je time sve rešeno, iskusni Ben na dva minuta pre kraja regularnog dela postiže gol za izjednačenje.

Vegas to nije izbacilo iz tkata i posle samo dva minuta produžetka pogotkom Haudena stižu do pobede.

Naredni meč igra se u nedelju od 21 časova uz direktan prenos na kanalima Sport kluba. U veliko finale ide tim koji prvi stigne do četiri trijumfa.