18°C

Beograd

Izvor: Novosti

NOLE JE U FINALU! Mučio nas je u drugom setu, ali je u trećem pokazao zašto je najbolji teniser svih vremena! (FOTO)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale turnira masters serije u Rimu, gde će braniti titulu protiv večitog rivala Nadala. Lorenco Sonego pružio je jak otpor najboljem teniseru sveta, naročito u drugom setu u kome se igrao taj-brejk iako je i u tom delu igre Nole imao prilike da ranije završi meč - 6:3, 6:7(5), 6:3.

SAZNAJTE I OVO

VOLEO JE DVE ŽENE, A JEDNA MU JE BILA PODRŠKA DO KRAJA ŽIVOTA: Ovaj podatak o Đorđu Marjanoviću niste znali!

Uhapšena dva mladića koja se terete za TEŠKO UBISTVO u Beloj Palanci!

SRBI U IZRAELU TRAŽE EVAKUACIJU! Konzul otkrio: Problem su otkazani letovi

TREĆI SET

6:2 - GOTOVO!!! Nole je u finalu.

5:2 - Sve je sigurniji Đoković. Posle duže vremena osvojio je servis s nulom i na samo jedan gem je od plasmana u finale.

4:2 - Smanjuje Sonego, ali Nole i dalje ima brejk prednosti.

3:1 - Nole je brejknuo Sonega!

1:0 - Bio je Novak na ivici ponora, malo je nedostajalo d izgubi servis u prvom gemu trećeg seta, al ise izvukao i stigao do prednosti.

DRUGI SET

4:1 - Potvrđen brejk! Kriz je izgleda završena i Nole ide ka pobedi i plasmanu u finale.

7:6 - Prokockao je Novak mini-brejk, posle spasao tri set lopte, ali četvrtu na servis Sonega nije mogao.

6:6 - Igraće se taj- brejk.

6:5 - Konačno brejk! Osam brejk lopti trebalo je Đokoviću da uzme servis odličnom Sonegu.

5:5 - Nastavlja se drama, nole je spasao dve brejk lopte.

4:5 - još jedan maratonski gem na servis Sonega koji Italijan preživljava uprkos dve brejk lopte koje je imao naš as. Novak u narednom gemu servira za meč ostanak u setu

4:4 - Novak bez izgubljenog poena osvaja novi gem. Sve smo bliže taj-brekju u drugom setu.

3:4 - Nole ne koristi tri brejk lopte. Sonego mu je svojim greškama omogućio sve tri, a svaki put se izvlačio vinerima.

3:3 - Čuva Nole servis, ali još nema prednost u drugom setu. Možda je prilika da u narednom gemu napadne Sonega.

2:3 - Vodi Italijan u drugom setu, iako bez brejka prednosti. Znatno je popravio igru i još jednom potvrdio da je zasluženo u polufinalu.

2:2 - Novak ima tajno oružje u ovom meču - savršen drugi servis.

1:2 - Jedan od najdužih gemova u meču pripao je Sonegu koji je spasao brejk loptu i odbranio servis.

1:1 - Đoković stiže do izjednačenja. Napravio je prvu dvvostruku servis grešku na meču, ali to je bio jedini Sonegov poen u gemu, mada je bila i jedna sporna odluka linijskog sudije na štetu Italijana.

0:1 - Siguran je Italijan na startu drugog seta.

Prvi servis u drugom setu ima Sonego.

PRVI SET

6:3 - Veoma je sigurno servirao Novak u prvom setu. Izgubio je samo četiri poena, pa je jasno da Sonego nije imao nikakvu šansu za brejk, a time ni za osvajanje ovog seta.

5:3 - Sonego pokazuje da nije zalutao u polufinale mastersa, ali Novak sada servira za prvi set!

5:2 - Ne dozvoljava prvi teniser sveta šansu Italijanu za eventualni brejk. Sonego  će servirti za ostanak u setu.

4:2 - Sad Sonego osvaja gem bez izgubljenog poena.

4:1 - Prvi servis-gem u kome je Đoković imao malo problema, ali je uspeo da potvrdi brejk.

3:1 - Opet je lošije otvorio svoj servis-gem Italijan, stigao je do dve brejk lopte Đoković i uspeo da realizuje drugu za pvi brejk na meču.

2:1 - Nastavlja sa sigurnim servisom Novak. Ne primećuje se po njegovoj igri da mu je ovo drugi meč danas.

1:1 - Loše je počeo gem na svoj servis Sonego, ali se u nastavku popravio i stigao do izjednačenja.

1:0 - S nulom je Novak osvojio prvi gem, a prvi poen na meču je bio jedan od najlepših viđenih ovih dana u Rimu.

Počeo je meč. Prvi servira Nole.

Igrači su izašli na teren i počelo je zagrevanje.

Njih dvojica sastali su se samo jednom. Bilo je to prošle godine u dvorani na turniru u Beču, a Nole je uspeo da osvoji samo dva gema jer je Sonego slavio sa 6:2, 6:1.

Pobednika ovog meča u finalu čeka Rafa Nadal koji je u prvom polufinalu savladao Rajlija Opelku sa 6:4, 6:4.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.