"Hrvati su najviše stradali u Jasenovcu"?! SRAMNA I ŠOKANTNA ANKETA NA ULICAMA ZAGREBA! Srbe ne pominju! (VIDEO)
Reporteri RTRS napravili su anketu na ulicama Zagreba, a tema je bila Jasenovac. Povod je bila centralna manifestacija obeležavanja Dana sećanja na žrtve ustaškog zločina-genocida u sistemu koncentracionih logora Jasenovac, gde su tokom Drugog svetskog rata stradali Srbi, Jevreji, Romi i antifašisti.
TOP VESTI
VESIĆ NA HAPPY TV: Bio sam u pravu, nove restrikcije neće dati rezultate
SRBIJA PRVA U REGIONU, DRUGA U EVROPI! Pogledajte koji smo u svetu po broju vakcinacija
NOVAČE, KRALJU! Đoković je ponovo ušao u istoriju, a sledeće nedelje definitivno RUŠI ŠVAJCARCA!
BUDITE SPREMNI ZA VIKEND: Evo kakvo nas vreme očekuje ove nedelje
Pitanja su bila "Koliko ljudi je pobijeno u Jasenovcu?", "Koji narod je najviše nastradao?" "Šta za vas znači Jasenovac?"
Odgovori starih i mladih, posebno, budućih akademskih građana Hrvatske bili su sramotni i šokantni.
Od "nemam pojma", do "najviše su stradali Hrvati" (?!?!), a jedan student odgovorio je "Baš me briga"!
Logor Jasenovac bio je najveći koncentracioni logor u NDH, u kome je, ubijeno oko 700.000 ljudi, različitih starosnih dobi. Pomenuti logor bio je stratiše za Srbe, Jevreje i Rome.
U videu ispod pogledajte kako Hrvati gledaju na Jasenovac.
Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.