
VUČIĆ PUSTIO PRVU FAZU PROIZVODNJE U RAD: Leoni otvorio i 3. fabriku kod nas!
Vodeći evropski proizvođač kablova i kablovskih sistema za automobilsku i druge industrije Leoni otvorio je danas u Nišu treću fabriku u Srbiji, u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
rednost te investicije je 22 miliona evra, a fabrika će zaposliti 2.200 ljudi.
Aleksandar Vučić je pritiskom na dugme pustio u rad prvu fazu proizvodnje u novoj fabrici.
U fabrici, koja se prostire na više od 22. 000 metara kvadratnih proizvodiće se kablovski setovi za automobile marke BMW.
Leoni je u Srbiji prisutan od 2009. godine, kada je počela sa radom fabrika za proizvodnju kablovskih sistam za MBW u Prokuplju, a 2013. godine u Malošištu kod Doljevca otvorena je fabrika za proizvodnju automobilskih kablova za land rover i jaguar.
Ukupna vrednost dosadašnjih investicija kompanije Leoni u Srbiji je 75 miliona evra, a sa novoizgađenom fabrikom u Nišu Leoni će uskoro sa ukupnim brojem zaposlenih od skoro 8.000 ljudi biti najveći poslodavac u proizvodnom sektoru u Srbiji.
Leoni je globalni proizvođač žica, optičkih vlakana, kablova i kablovskih sistema i sličnih komponenti za automobilsku i druge povezane industrije.
Leoni grupa ima oko 80.000 zaposlenih u 90 fabrika u 32 zemlje sveta.
izvor/telegraf
foto/arhiva
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

BRISAČI NE MOGU DA STIGNU DA OBRIŠU: Haos scene nevremena na autoputu Miloš Veliki

AMSS: Potreban oprez pri vožnji zbog najavljenih padavina
