Izvor: Happy BSC
09.09.2021 u 13:58
0

ADVOKAT MARKO SLIJEPČEVIĆ U EMISIJI „SAVETNIK“: U svakom postupku morate da postupate sa nalogom nadležnog državnog organa!

Gost emisije „Savetnik“ bio je Marko Slijepčević advokat.

– Postojali su slučajevi kada je kršena profesionalna etika. Građani imaju fobije i strahove da dođe do toga. Više se priča da toga ima nego što ima. Ni advokatu nije cilj da se to dogodi. Najveći neprijatelji advokata su njegovi klijenti. Oni su u stanju da odu da govore da ih je advokat prevario. On subjektivno ne želi da razume da je to nemoguće. Klijenti svojim pričama izfabrikuju nešto.

– Svaka profesija je teška na svoj način.  Krivično delo je ugružavanje sigurnosti. To ne sme niko da radi naročito ne advokat i sudija. Svaki dan se susrećem za ugovorom o izdržavljanju- istakao je Marko Slijepčević advokat.

PROČITAJTE JOŠO ĆIRILICI BEZ AMANDMANA: Skupštinski odbor za kulturu i informisanje jednoglasno usvojio Predlog zakona!

– Postoje ugovori koji su zaključivani protivno njihovoj nameri. Morate da ga zaključite sa njegovim pravim animusom. Dobro je da taj ugovor sa sobom ima sudsko veštačenje- dodao je Marko Slijepčević advokat.

PROČITAJTE JOŠPoložen kamen temeljac za izgradnju fabrike za proizvodnju vakcina kineske kompanije „Sinofarm“

– Potrebno je da medicinski stručnjak utvrdi svest, zdravstveno stanje ukoliko je smrt neizvezna taj ugovor ne treba zaključivati. Treba potvrditi i biološko i fizičko i mentalno stanje da bi ugovor mogao da se sklopi. Morate da postupite sa nalogom nadležnog državnog organa.

– Kada se kupuje neki objekat treba se obavezno osloniti na advokata- izjavio je Marko Slijepčević advokat.

– Poklonodavac je elementarna briga. Sasvim je prirodno da se zahteva elementarno poštovanje. U srpskom pravu imate način i osnov sticanja. Osnov je poklon, a način sticanja  je upis u katastar. Momentom potpisivanja ugovora automatski ste stekli pravo. 

-Ukoliko vam stan nije legalizovan i uknjižen takav ugovor i ne može da se više zaključi. Poštujemo načelo pravne sigurnosti- rekao je Marko Slijepčević advokat.

PROČITAJTE JOŠUVODE SE KOVID-PROPUSNICE: Na javne događaje i u restorane mogu da idu samo „zaštićeni“

– U drugom naslednom redu naslednici su bračni drug i roditelji.  Postoji usmeni testament, ali je vrlo nesiguran. Postoji osam formi testamenta.

 – Možete da prihvatite nasledstvo i ustupite ga nekom. Na primer ćerke se dogovore da  sve ostave majci.Momentom kad ste zaključili kupoprodajni ugovor samo imalac prava produživanja ugovora  moćiće da živi u tom stanu. 

– Kada nemate potomke nasledni red se prebacuje na drugi nasledni red- istako je Marko Slijepčević advokat.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHON

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter