
KOBNI ODLAZAK U POZORIŠTE: Osuđeni nasilnici koji su napali maloletnika!
Osnovni sud u Subotici proglasio je krivim muškarca A. K. i osudio ga na šest meseci zatvora za krivično delo nasilničko ponašanje koje je izvršio nad maloletnim A. S. (17).
Kako „Blic“ saznaje, u ovom slučaju sklopljen je sporazum o priznanju krivičnog dela između zamenika Osnovnog javnog tužilaštva i okrivljenog. Prema presudi takav sporazum je prihvaćen, a A. K. je proglašen krivim jer je 31. oktobra oko 18.30 časova brutalno pretukao mladića.
– Navedenim sporazumom se odriče prava na suđenje i prava na ulaganje žalbe protiv odluke suda – navodi se u presudi.
Podsetimo, A. K. je jedan od šestorice članova grupe napadača na sugrađanima, A. S. Srednjoškolac je krenuo prema autobuskoj stanici u blizini Katedrale Svete Terezije Avilske kada je na njega nasrnula grupa vršnjaka. Nekolicina je imala drvene palice. Tukli su ga besomučno bez ijednog povoda. Mladić je zadobio više povreda lica i tela koje su okarakterisane kao lake, ali je jako krvario i još uvek trpi posledice udaraca i šutiranja.
Policija je ubrzo identifikovala napadače i najstarijem A. K., jedinom punoletnom među njima, određen je pritvor. Protiv ostalih su podnete krivične prijave i postupak vodi Više javno tužilaštvo jer su u pitanju maloletna lica, ali među njima nalazi se i maloletnik koji je takođe završio u pritvoru, jer je nakon brutalnog napada na vršnjaka slao preteće poruke devojčici koja je bila svedok incidenta i prebijanja.
Kako je „Blic“ pisao A. P. (14) je prijatelju devojčice (16) napisao da će je ubiti ako je sretne ili se nešto desi, pošto je znao da je u izjavi svedočila da je prepoznala jednog od napadača.
Napadnuti srednjoškolac je čekao drugaricu da bi zajedno otišli na pozorišnu predstavu. Od težih, a možda i tragičnih posledica, napada spasili su ga ga svedoci koji su povikali na huligane.
Izvor: blic.rs
Foto: Pixabay.com
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

PRETUČEN MLADIĆ NA VASKRS: Policija traga za nasilnicima

TRAGEDIJA U BLIZINI JAJCA: Umro dečak (11) dok je pomagao ocu

TROGODIŠNJAK TEŠKO POVREĐEN: Policija istražuje mogućnost da je bio zlosatavljan
