Izvor: Tanjug
19.06.2020 u 08:00
0

Dodik:Hermetički zatvoriti granicu BiH za migrante

Republika Srpska je zainteresovana za hermetičko zatvaranje granica za migrante i njihovu hitnu deportaciju iz Bosne i Hercegovine, rekao je član državnog Predsedništva Milorad Dodik.

On je istakao da entitetskoj policiji treba dati još veća ovlaštenja kako bi mogla da se „brani od migranata“.

Dodik je rekao da je RS u sredu mogla da ima tragičnu situaciju da je neko od policajaca stradao u Klašnicama kod Banjaluke prilikom potrage za grupom migranata i naglasio da ovaj entitet to sebi ne sme dopustiti.

Podsetio je da godinama govori da su migranti ogromna bezbednosna pretnja, preneo je sinoć N1 pozivajući se na Srnu.

U svakom slučaju, istakao je Dodik, Republika Srpska ostaje privržena politici koju je ranije utvrdila, a to je da nema zadržavanja migranata na njenoj teritoriji.

„Svi pokušaji iz BiH, pre svega, iz Sarajeva, pa čak i sa Zapada da se migranti ravnomerno rasporede po celoj BiH neće proći. U Republici Srpskoj se neće praviti stacionari, niti će se zadržavati migranti. RS je zainteresovan za hermetičko zatvaranje granica za migrante i njihovu hitnu deportaciju iz BiH“, poručio je Dodik.

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter