Izvor: Tanjug
07.12.2020 u 11:10
0

POBEDA JE NJEGOVA: Maduro osvojio 67,6 odsto glasova

Politički savez predsednika Venecuele Nikolasa Madura osvojio je većinu na parlamentarnim izborima, koji su bojkotovale vodeće opozicione stranke, koje nisu želele da učestvuju jer su smatrale da će izbori svakako biti namešteni.

NAJVAŽNIJE DANAS:

PROFESOR LAĐEVIĆ UPOZORAVA: Ova greška koju prave oboleli od kovida, vodi pravo u bolnicu!

HOROR: Pronađen leš u Košutnjaku

POJAVILA SE NOVA BOLEST: Zbog velikog broja slučajeva, počela HITNA ISTRAGA!

OTVARANJE TESTAMENTA: Uskoro će biti otkrivena mitropolitova poslednja želja

Pobeda sada daje kontrolu Maduru nad celom vladom.

– Ponovo smo osvojili većinu u narodnoj skupštini glasovima građana. Bez ikakve dileme, to je velika pobeda za demokratiju – rekao je Maduro.

Madurova Ujedinjena socijalistička partija Venecuele i njeni koalicioni partneri su osvojili 67,6 odsto glasova od 5,2 miliona ljudi koliko je glasalo, saopštila je Indira Alfons, predsednik izborne komisije, preneo je Rojters, dodajući da je samo 31 odsto od 20 miliona registrovanih glasača učestvovalo na izborima.

SAZNAJTE JOŠ…

UŽAS U NOVOM SADU: Još jedan muškarac pronađen mrtav!

DEVOJČICA IZ NOVE VAROŠI VRAĆENA KUĆI: Nađena kod starijeg muškarca, spomenula „porodično nasilje“

JEZIVA SVEDOČENJA: Srbi su bili mučeni maljevima, i živi zatrpavani u zemlju

VREME DANAS! Hladnije, mestimično kiša i košava!

Ovaj rezultat je vratio skupštinu – poslednju instituciju koja nije bila u rukama socijalista – Madurovim saveznicima, uprkos činjenici da je ekonomija uništena, sankcijama SAD i emigraciji pet miliona stanovnika, dodaje se.

Narodnom skupštinom je predsedavao Huan Guaido, koji je pokušavao da otera Madura sa pozicije skoro dve godine i okonča krizu u Venecuelu.

Guaida je Vašington otvoreno podržavao.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter